O Hastanede Cuma Günü İş Bırakılacak

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Kliniğinde cuma günü iş bırakılacak.

O Hastanede Cuma Günü İş Bırakılacak
10 Eylül 2015 - 14:05

Dün Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Kliniği'nde görev yapan bir sağlık çalışanının hasta yakını tarafından saldırıya uğramasından dolayı yarın Çocuk Hastalıkları Kliniği'nde tüm gün iş bırakılacak. İstanbul Tabip Odası'nın yazılı açıklama ile duyurduğu iş bırakma öncesinde fakülte önünde bir de basın açıklaması yapılacak.

İTO'dan yapılan yazılı duyuru;

"İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi çocuk hastalıkları Kliniği'nde görev yapmakta olan meslektaşımız ve aynı zamanda İstanbul Tabip Odası Hastane Temsilcisi Dr. Gözde Apaydın, 9 Eylül 2015 günü 16.00'da acil nöbetini tuttuğu sırada hasta yakınlarının saldırısına uğradı.Romatizmal ateş öntanısı ile takip ettiği hastasının yanında çok sayıda kişi olduğunu gören meslektaşımız enfeksiyon riski sebebiyle hastanın yanında sadece bir kişinin bulunması konusunda gerekli uyarıyı yaptığı için saldırıya uğradı, darp edildi.Artık yeter diyoruz. Sağlık ortamına yerleşen, kanıksamamız beklenen şiddeti sessizce kabul etmeyi reddediyoruz. Can güvenliği olmayanlar can kurtaramazlar diyor ve güvenli güvenceli ortamlarda görevimizi yapmak istediğimizi bir kez daha haykırıyoruz.

Bu taleplerle yarın (11 Eylül Cuma) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Kliniği'nde tüm gün iş bırakıyoruz. İş bırakma etkinliğinin duyurusunu yapmak ve konuyla ilgili ayrıntıları kamuoyuyla paylaşmak üzere 11 Eylül Cuma, 09.00'da Cerrahpaşa Tıp Fk. Havuzbaşı'nda yapacağımız basın açıklamasına katılımınızı bekliyoruz.

Editor:  Haberra

YORUMLAR

  • 0 Yorum