Minik Sedanur'un Kahreden Ölümünde DNA Raporu Açıklandı!

Kars'ta kaybolduktan sonra cesedi bulunan minik Sedanur'un adli tıp raporu açıklanırken küçük kızın katilinin ceza evinde tutuklu bulunan zanlılardan birisi olduğu eşleşen DNA örnekleri ile ortaya çıktı.

Minik Sedanur'un Kahreden Ölümünde DNA Raporu Açıklandı!
14 Aralık 2018 - 07:48

Kars'ta kaybolan ve ardından taşların altına gömülü olarak cesedi bulunan 9 yaşındaki minik Sedanur Güzel'in cinsel tacize uğradıktan sonra öldürülerek gömüldüğü tespit edilmişti. Aylar süren araştırma sonrasında aynı köyden üç kişi gözaltına alınmış ardından tutuklanarak ceza evine gönderilmişti. Bunun ardından Adli Tıp incelemesi sonuçlandı. Ortaya çıkan rapora göre minik kızın üzerindeki DNA örnekleri ile tutuklu zanlılar arasında yer alan E.B.'nin DNA örneklerinin eşleştiği tespit edildi. 

Dava ve yargılama süreci devam ederken adli tıp raporunun yayınlanmasının ardından E.B tarafından verilen ifadelerde suçunu itiraf ettiği ve tutuklu bulunan diğer zanlılarında kendisine yardım ettiğini dile getirdiği öğrenildi. 

DNA ÖRNEKLERİ EŞLEŞİNCE SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Kars'ın Kağızman ilçesinde 16 Eylül tarihinde kaybolan 9 yaşındaki minik Sedanur bir hafta sonra aynı köyde evlerine yakın bir bölgede taşların altına gömülmüş olarak ölü bulundu. Aylar süren incelemelerin ardından adli tıp raporu yayınlandı. Küçük kızın tırnak aralarından doku örnekleri alındı. Aynı zamanda tutuklu bulunan zanlılardan alınan DNA örnekleri ile karşılaştırma yapıldı. 

Küçük kızın bileklerinde ip izlerine rastlandığı için ellerinin bağlandığı tespit edildi. Yapılan incelemelerin ardından tutuklu bulunan E.B'nin DNA örnekleri ile eşleştiği tespit edildi. Tekrar alınan ifadesinde ise suçunu itiraf ederken diğer tutuklu olan iki zanlı ile öldürdüklerini anlattı. Ancak diğer iki tutuklu zanlı suçlamaları kabul etmediklerini beyan ettiler. Dava süreci hala devam ediyor. 

Editor:  Haberra

YORUMLAR

  • 0 Yorum