Metin Akpınar'dan Açıklama: Konu Cumhurbaşkanı'na Yanlış Aksettirildi

Ünlü sanatçı Metin Akpınar Geçtiğimiz günlerde bir programda kullandığı cümlelerle ilgili avukatı İrem Hekimoğlu aracılığı ile yazılı bir açıklama yaptı. Metin Akpınar açıklamasında; "Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş, bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı'na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur" ifadelerini kullandı.

Metin Akpınar'dan Açıklama: Konu Cumhurbaşkanı'na Yanlış Aksettirildi
Editör: Haberra
24 Aralık 2018 - 07:04

Cumhurbaşkanına hakaret nedeniyle Savcılık tarafından haklarında soruşturma başlatılan sanatçılardan Metin Akpınar avukatı aracılığı ile yazılı bir açıklama yaptı. Metin Akpınar yaptığı açıklamada, "Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş, bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı'na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur."  dedi.

AVUKATLARI DUYURDU

Müvekkilleri hakkında başlatılan soruşturma üzerine yazılı açıklama yapan Metin Akpınar'ın avukatları Atilla Hekimoğlu Burçin Hekimoğlu ve İrem Hekimoğlu, Ünlü sanatçı Metin Akpınar'ın 21 Aralık'ta konuk olduğu Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası programında konuşulan konuların çok yanlış anlaşıldığı ve birtakım üzücü hatalı çıkarımlar yapıldığı belirtilerek şunlar söylendi;
"Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı'na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur. Konunun, kamuoyunca, olduğundan farklı anlaşılmaması arzusunu taşımakla beraber, toplumu gerçek dışı haberlerle yanlış yönlendiren söz konusu medya organları ve sorumluları hakkında da hukuki yollara başvurulacağını saygıyla duyururuz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum