Meteoroloji Son Dakika Uyarısı! Şiddetli Sağanak Yağış Geliyor, Tedbirli Olun

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında çok sayıda ile sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Son Dakika Uyarısı! Şiddetli Sağanak Yağış Geliyor, Tedbirli Olun
16 Kasım 2018 - 12:13

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ege ve Marmara'nın Batı kesimleri için sağanak yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında;
"Ülkemizin batı kesimlerinin yarın (17.11.2018 Cumartesi) Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; yarın Muğla, Aydın, İzmir ve Manisa çevrelerinde, pazar günü Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ), Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa) ve Batı Akdeniz kıyılarında (Antalya'nın batısı) kuvvetli (21-50 Kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir"  ifadeleri kullanıldı.

 

Editor:  Haberra

YORUMLAR

  • 0 Yorum