Meclis Başkanı Binali Yıldırım'dan Trump'a Sert Sözler: "Bize Tehdit Sökmez”

Meclis Başkanı Binali Yıldırım, ABD Başkanı trump'ın sözlerine yanıt verdi. Binali Yıldırım, "Bize tehdit sökmez. ABD tehdit dilinden vazgeçmeli." ifadelerini kullandı.

Meclis Başkanı Binali Yıldırım'dan Trump'a Sert Sözler:
Meclis Başkanı Binali Yıldırım'dan Trump'a Sert Sözler: melek eren

Meclis Başkanı Binali Yıldırım,  ABD Başkanı trump'ın sözlerine yanıt verdi.  Binali Yıldırım, "Bize tehdit sökmez. ABD tehdit dilinden vazgeçmeli."  ifadelerini kullandı.

ABD'nin Türkiye'ye yönelik tehditler hakkında açıklama yapan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Bize tehdit sökmez, bu millete tehdit sökmez. Dolayısıyla ABD Türkiye ile ilişkilerini uzun vadede geliştirmek istiyorsa bu tehdit dilinden vazgeçmesi lazım. Türkiye'yi tehdit etmeden önce Türkiye'de bir 15 Temmuz darbe girişiminin olduğunu ve bu girişimin faali olan, başı olan Feto'nun ABD'de elini kolunu sallayarak hiçbir kısıtlamaya tabi tutulmadan muhafaza edildiğini unutmamalıdır.  ABD hukuk devletiyse Türkiye de hukuk devletidir. Dolayısıyla hukuk kararına saygı göstermek durumundadır. Bizim tavsiyemiz ABD'nin bu ucuz tehdit lisanını bırakması ve Türk halkının güvenini nasıl kazanacak bunun yollarına bakması lazım." ifadelerini kullandı.

 

TBMM başkanı binali yıldırım ABD tehdit trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!