Manavda Kasiyerlik Yaparken Ev ve Araba Aldı, 9 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Gerçek Şoke Etti

İstanbul'da bulunan bir manavda kasiyer olarak çalışan Hanife K.’nın Çalıştığı manavın kazasından 9 yıl boyunca her gün 700 lira 1200 lira para çaldığı belirlendi. İşyeri sahipleri kasiyer izne çıkınca kasadaki dengesizliği fark ederek güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Hırsızlık olayının tespit edilmesi üzerine işyeri sahipleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na tutuklama talebiyle suç duyurusunda bulundu.

Manavda Kasiyerlik Yaparken Ev ve Araba Aldı, 9 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Gerçek Şoke Etti
Manavda Kasiyerlik Yaparken Ev ve Araba Aldı, 9 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Gerçek Şoke Etti melek eren

İstanbul'da bulunan bir Manavdan alınan mallar ile satılan mallar arasındaki cironun örtüşmemesi 9 yıl sonra ortaya çıktı. Manavda kasiyer olarak çalışan Hanife K. isimli kadının 15 gün izne ayrılması ile günlük bir onun 1200 lira oranında artış göstermesi ve çalışanın dönüşü ile birlikte cironun eski düşüşüne yeniden geçmesi iş yeri sahiplerinin dikkatinden kaçmadı. Dükkan sahipleri güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek kasadaki eksik paranın çalışanları tarafından kvrak bir şekilde çalındığını belirledi.

KASİYER İZNE ÇIKTI CİRO ARTTI

Yıllar Boyunca çalışanları tarafından soyu olduklarını fark eden şirket sahipleri soluğu İstanbul Cumhuriyet başsavcılığında aldı. Savcılığa avukatları aracılığı ile suç duyurusunda bulunan mağdur işletmeciler şikayet dilekçelerinde olayı şu şekilde anlattı; “Hanife K., 9 yıldır aynı manavda kasiyer olarak görev yapıyordu. Yıllarca manava alınan ürünlerle satılan ürünler arasında cironun örtüşmemesi şirket sahiplerini zarara uğratıyordu. Dengesizliğin çalışandan kaynaklandığını düşünmeyen şirket sahipleri Hanide K.'nın yıllık izne çıkmasıyla kasadaki değişikliği fark etti. Şüphelinin yıllık izne ayrıldığı 15 gün içerisinde manavın günlük cirosunun 700 ila bin 200 lira arası bir yükselme olması üzerine ve ardından şüphelinin dönüşü ile birlikte cironun eski düşüşüne geçmesi şirket yetkililerinin dikkatini çekti.”

GİZLİ KAMERA YERLEŞTİRDİLER

“Şüphe üzerine kasanın çevresi güvenlik kameraları yerleştirildi. Kayıtları inceleyen şirket yetkilisi şüphelinin her gün belirli saatlerde kasanın üzerine kâğıt bir torba ile kapandığı, o esnada elinin kasanın içinde olduğu ve ardından da o kağıt poşeti ve elini kasanın altına uzatarak para çaldığını fark etti.”

EL ÇABUKLUĞUYLA HERGÜN ÇALMIŞ

“Kasanın Hanife K., tarafından güvenlik kamerasının görmeyeceği şekilde kağıt bir poşetle kapatılması ve el çabukluğuyla kasadan para alıp kağıt poşetin altında, kasanın altına indirmesi ve bu hareketi neredeyse her gün yapması üzerine yetkililer hırsızlık ihtimaline şüphesiyle kamera kayıtlarını izlemeye devam etti. Hanife K.'nın kağıt torbaya sıkıştırılmış şekilde kasa altına indirildiğinden şüphelenilen çalıntı paraların, kasa altına yerleştirilen gizli kamera ile kasadan para çaldığı açıkça tespit edildi.”

EV VE ARABA ALDI, ÇOCUĞUNU KOLEJE YAZDIRDI

Söz konusu kasiyerin kasadan kaç yıldır para çaldığı belirlenemez en son yıllarda Ev ve araba alması dikkat çekti. Manavda 2000 lira maaşla çalışan bir kişinin çocuğunu 16.000 lira ödeyerek Koleji okutmaya başlaması da şikayet dilekçesinde mağdur işyeri sahipleri tarafından belirtildi.

 

istanbul manav kasiyer hırsızlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 19 Mart 2019 Kim Elendi? Survivor’da Atakan mı, Bora mı, Hakan mı Elendi?
Survivor 19 Mart 2019 Kim Elendi? Survivor’da Atakan mı, Bora mı, Hakan mı Elendi?