Levent Kırca Hastalığı İle İlgili Konuştu

Karaciğer kanseri ile mücadele eden Levent Kırca, Oya Başar’ın yanına gelen ilk kişi olduğu ile ilgili yanlış haberler ve hastalığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Levent Kırca Hastalığı İle İlgili Konuştu
Levent Kırca Hastalığı İle İlgili Konuştu
Karaciğer kanseri ile mücadele eden Levent Kırca, Oya Başar’ın yanına gelen ilk kişi olduğu ile ilgili yanlış haberler ve hastalığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yılların usta tiyatro sanatçısı Levent Kırca üç aydır savaştığı karaciğer kanseri ile ilgili ilk kez konuştu. “Üç aydır karaciğer kanseriyim. Hiç içki ve sigara kullanmadığım için karaciğerim tertemiz. Karaciğerimin ameliyat edilemez bir bölümünde lezyonlar var. Hastalığım başlangıç seviyesinde. Devlet hastanelerinde tedavi oluyorum. Yeni bir kemoterapiye başlandı. Vücudum son derece olumlu yanıt veriyor. Ölümden korkmadığımı, ölüme karşı dik durduğumu belirtmek isterim. Ölüm de gelirse, saygıyla karşılarım kendisini. Şu anda kanserimle dost olmaya çalışıyorum.” Hastalığı Sahnede Fark Edildi Kırca, hastalığını beş yıldır birlikte olduğu Aslı Çetiner tarafından fark edildiğini belirtti, “5 senedir birlikte olduğum bir hanımefendi var. Bu da benim son eşim Aslı Hanım’dır. Bu hastalığın keşfinde Aslı Hanım’ın katkısı büyük olmuştur. Bir gün tiyatroda oyunumu izlerken Aslı Hanım nefes almamı beğenmedi. Kalktık beraber doktora gittik. Doktor, ayrıntılı tahlilleri istedi. Kanser teşhisi konuldu. Ondan sonra tedavi başladı. Devlet hastanelerine teşekkür borçluyum. Sadece kemoterapiden dolayı sesim kısık. Kendimi gayet iyi hissediyorum ama ölüme karşı değilim. Korkmuyorum ama ölmeyeceğim de demiyorum.” Üzüntüden kanser oldu Levent Kırca, hastalığının temelinde son dönemde yaşatılan stres ve üzüntünün sebep olduğunu açıkladı : “Doktorlarım hastalığımın nedeninin stres ve üzüntüden olduğunu söylüyor. Üzüntülerimin ne olduğu da malum. Önümüz her açıdan kesilmiş durumda. Gezi olaylarını desteklediğimiz için tiyatro sahneme yardım kesilmiş durumda. ” Oya Başar’ın Hep Yanında Olduğu Doğru Değilmiş Kırca, hastalığının ortaya çıkmasından itibaren Oya Başar’ın yanına hiç gelmediğini belirterek şu sözleri söyledi, “Aslı Hanım, bu olayın başından beri yanımda olan tek kişidir. Onun maddi manevi katkılarıyla yaşamımı sürdürmekteyim. Henüz Oya Hanım’ı görmedim, kendisiyle karşılaşmadım. Hastalığımdan 10 gün önce haberi oldu. Oğlum Umut Kırca da yanımda. Arkadaşım, Bülent Demir yarın öbür gün bana bir şey olacak ise tiyatromu devredeceğim kişi yanımdadır. Kimsenin bundan nemalanması hoşuma gitmez.”        
aslı çetiner gezi olayları kanser karaciğer kanseri levent kırca oya başar oyuncu stres tiyatro usta sanatçı üzüntü üzüntüden kanser oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!