Gölgesinden Korkmak

Gölgesinden Korkmak

Hepimizin yaşadığı hayal kırıklıkları mutlaka vardır. Bu hayal kırıklıklarımızın bizi mutsuz ettiğini düşünürüz. Peki, korkularımız yüzünden yaşayamadığımız mutluluklarımız ne olacak? Terazinin kefesine bizlere, başkalarının yarattığı hayal kırıklıklarını koyup da kendimizin kabahati olan korkularımızı kefenin dışına itersek hiçbir yere varamayız.

Sizce de yaşam, engelleri aşma mücadelesi değil midir? Eğer öyleyse engelleri aşmak için inanmak ve kendimize güvenmek yerine, neden yaşamın en kuytu köşelerine çekilerek kendimizi güvene almaya çabalıyoruz?

Mavi gök, bulutların arkasındadır. Yaşamdaki hedefimiz, bulutları dağıtarak mavi göğe ulaşmak olmalıdır. Ama biz, buluttaki yağmurun bizi ıslatmaması için şemsiyenin altına sığınıyoruz.

Mavi gök mutluluk, bulutlar ise yaşamımızdaki engellerdir. Eğer mutlu olmak istiyorsak, bulutların altında ıslanmayı göze almalı ve mavi göğe ulaşmalıyız. Yani yaşamımızdaki engelleri aşmalıyız.

Bulutların altında ıslanırken insanların desteğine ihtiyacımız olacaktır. Bunun içinde insanlara değer vermeliyiz. Ama biz, insanlara değer vermekten dahi korkuyoruz. Hatta onları sevmekten.

Yaşamlarımızda mevsimler gibidir. Mevsimlerde nasıl kış, ilkbahar, yaz ve sonbahar varsa yaşamlarımızda da bu mevsimler vardır. Yaşamımızda mevsim kış ise ilkbaharın ve peşine yazın gelmeyeceğini düşünmek saçmalıktır. Sadece biraz sabır, her şeyi çözecektir.

Ve yaşamlarında gölgesinden korkanlar, bulutların altında yaşamaya mahkumdur.  

             

           

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!