Gölgesinden Korkmak
Mahfi

Gölgesinden Korkmak

Reklam

Hepimizin yaşadığı hayal kırıklıkları mutlaka vardır. Bu hayal kırıklıklarımızın bizi mutsuz ettiğini düşünürüz. Peki, korkularımız yüzünden yaşayamadığımız mutluluklarımız ne olacak? Terazinin kefesine bizlere, başkalarının yarattığı hayal kırıklıklarını koyup da kendimizin kabahati olan korkularımızı kefenin dışına itersek hiçbir yere varamayız.

Sizce de yaşam, engelleri aşma mücadelesi değil midir? Eğer öyleyse engelleri aşmak için inanmak ve kendimize güvenmek yerine, neden yaşamın en kuytu köşelerine çekilerek kendimizi güvene almaya çabalıyoruz?

Mavi gök, bulutların arkasındadır. Yaşamdaki hedefimiz, bulutları dağıtarak mavi göğe ulaşmak olmalıdır. Ama biz, buluttaki yağmurun bizi ıslatmaması için şemsiyenin altına sığınıyoruz.

Mavi gök mutluluk, bulutlar ise yaşamımızdaki engellerdir. Eğer mutlu olmak istiyorsak, bulutların altında ıslanmayı göze almalı ve mavi göğe ulaşmalıyız. Yani yaşamımızdaki engelleri aşmalıyız.

Bulutların altında ıslanırken insanların desteğine ihtiyacımız olacaktır. Bunun içinde insanlara değer vermeliyiz. Ama biz, insanlara değer vermekten dahi korkuyoruz. Hatta onları sevmekten.

Yaşamlarımızda mevsimler gibidir. Mevsimlerde nasıl kış, ilkbahar, yaz ve sonbahar varsa yaşamlarımızda da bu mevsimler vardır. Yaşamımızda mevsim kış ise ilkbaharın ve peşine yazın gelmeyeceğini düşünmek saçmalıktır. Sadece biraz sabır, her şeyi çözecektir.

Ve yaşamlarında gölgesinden korkanlar, bulutların altında yaşamaya mahkumdur.  

             

           

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yemekteyiz MasterChef Haftası Yarışmacıları! Yemekteyiz 25 Mart 2019 Son Bölüm!
Yemekteyiz MasterChef Haftası Yarışmacıları! Yemekteyiz 25 Mart 2019 Son Bölüm!
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?