Vefalı Eş

Vefalı Eş

O bir emekli öğretmen. Amasya’nın Taşova ilçesinde yaşamını sürdürüyor. Yaşı 73 ve tam 22 yıldan beri yüksek tansiyon ve şeker rahatsızlığı neticesinde felç geçiren eşine bakıyor. Üstelik bunu sevgiyle yapıyor.

Kimden mi bahsediyoruz?

Tabii ki vefalı eş Mesut Güler’den. Mesut Bey ve Emine Hanım 48 yıldan beri yaşamlarını birleştirmişler. Düşünsenize neredeyse yarım asır. Yaşamın bütün zorluklarının üstesinden gelmeyi başararak neredeyse yarım asırı göz göze, gönül gönüle devirmişler.

Şu an 67 yaşında olan Emine Hanım, bundan 22 yıl önce yüksek tansiyon ve şeker rahatsızlığından dolayı felç geçirerek bakıma muhtaç hale gelmiş. Eşi Mesut Bey ise eşini hayat yolculuğunda yalnız bırakmak yerine onun yanında olmayı ve bakıma muhtaç olan eşine yoldaş olmayı tercih etmiş. O gün bugündür de eşinin bütün ihtiyaçlarını sevgiyle karşılamış.

Mesut Bey, yaşamını kalbini verdiği eşine seve seve adadığını söylüyor. Eşiyle görücü usulü evlendiğini dile getiren Mesut Bey, 3 çocuklarının da şehir dışında yaşadıklarından dolayı eşine tek başına baktığını belirtti.

Eşine bakmaktan hiç gocunmayan, ilaçlarını içiren, yemeğini hazırlayan, zorunlu kalmadığı sürece eşini bir an dahi olsun yalnız bırakmayan Mesut Bey, yaşamından memnun olduğunu, eşini çok sevdiğini, birbirlerini gösteriş için değil, gönülden sevdiklerini söyleyerek günümüz gençlerine, bir öğretmen olarak ibretlik bir ders veriyor.

Emekli öğretmen Mesut Güler, gençlere ise şu tavsiyelerde bulundu:

“Gençler, birbirlerini gerçekten sevmeli ve birbirlerine gönülden bağlanmalıdırlar. Hani öyle gösteriş için değil de candan sevmelidirler. Aile olmak mücadele ister. Emek ister. Fedakarlık, sevgi ve saygı ister.”

Yüreklerinde tükenmeyen bir sevgiyle birbirlerine bağlı olan bu güzide ailenin hikayesini niye mi anlattım?

Hani günümüzde fikirlerimiz uyuşmuyor, yaşam tarzlarımız farklı vb. şeyleri bahane ederek boşanmak için mahkemeye koşanlar var ya onlar, belki utanır diye anlattım.   

           

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!