Yürek İşçileri

Yürek İşçileri

Dünyanın emektarları işçilerdir. Onların verdiği emekler sayesinde insanlık hayallerine bir br ulaşmakta. Onları değerli kılan verdiği emeklerdir. Hele o emek bir de yürekten veriliyorsa daha da değerlidir. Emeğini yürekten verenlere de işçi değil, yürek işçileri demek ve onların hakkını vermek gerekir.

Yürek işçileri, yağan yağmurda ıslanmayı göze alanlardır. Onların yaşamdaki en büyük eserleri harcadıkları emeklerdir. İşçilerimiz, kendi alın terlerinin sermayesini yerler. İşçinin emeği, bir memleketin istikbalinin ve hürriyetinin yegane temelidir. Onlar, emekleriyle karanlıkları aydınlatırken en büyük gururlerı alın terleridir.

Onlar, yalnızlıklarının acısını yüreklerine gömerek yürek işçisi oldular. Hüzünlerini yüreklerine gömerek yürek işçisi oldular. Kaygılarını yüreklerine gömerek yürek işçisi oldular. Mutluluğu ise belki hiç tanımadılar. Alınlarındaki çizgiler ise yaşamdaki rütbeleri, emeklerinin şahidi oldular.

Yeryüzünün en değerli sanatçıları işçilerimizdir. Alın teriyle bereketlendirdikleri yaşamda yetenekleriyle insanların rüyalarını gerçekleştirdiler. Karşılığında ise sadece sevgi istediler. Sadece sonuna kadar hak ettikleri sevgiyi.

Her insan gibi işçilerimizinde noksanlıkları, hataları vardır. Bu noksanlıklarını, hatalarını ortaya çıkararak onları alçaltmak yerine emeklerini ön plana çıkararak onları yüceltmeli, noksanlıklarını ve hatalarını ise görmelerini sağlamalıyız.

Dalgalı bir denizdeki gemiyi dalgalar nasıl sarsıyorsa, onları da yaşamın sıkıntıları sürekli sarsmaktadır. Yaşamları sürekli mücadele ile geçmiştir. Onlar, yüreklerini ortaya koyarak yaşamayı başaran yürek işçileridir. Zamanın yıprattığı, alın terinin yücelttiği, saygıyı sonuna kadar hak eden tüm yürek işçilerimize selam olsun.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!