Yürek İşçileri
Mahfi

Yürek İşçileri

Reklam

Dünyanın emektarları işçilerdir. Onların verdiği emekler sayesinde insanlık hayallerine bir br ulaşmakta. Onları değerli kılan verdiği emeklerdir. Hele o emek bir de yürekten veriliyorsa daha da değerlidir. Emeğini yürekten verenlere de işçi değil, yürek işçileri demek ve onların hakkını vermek gerekir.

Yürek işçileri, yağan yağmurda ıslanmayı göze alanlardır. Onların yaşamdaki en büyük eserleri harcadıkları emeklerdir. İşçilerimiz, kendi alın terlerinin sermayesini yerler. İşçinin emeği, bir memleketin istikbalinin ve hürriyetinin yegane temelidir. Onlar, emekleriyle karanlıkları aydınlatırken en büyük gururlerı alın terleridir.

Onlar, yalnızlıklarının acısını yüreklerine gömerek yürek işçisi oldular. Hüzünlerini yüreklerine gömerek yürek işçisi oldular. Kaygılarını yüreklerine gömerek yürek işçisi oldular. Mutluluğu ise belki hiç tanımadılar. Alınlarındaki çizgiler ise yaşamdaki rütbeleri, emeklerinin şahidi oldular.

Yeryüzünün en değerli sanatçıları işçilerimizdir. Alın teriyle bereketlendirdikleri yaşamda yetenekleriyle insanların rüyalarını gerçekleştirdiler. Karşılığında ise sadece sevgi istediler. Sadece sonuna kadar hak ettikleri sevgiyi.

Her insan gibi işçilerimizinde noksanlıkları, hataları vardır. Bu noksanlıklarını, hatalarını ortaya çıkararak onları alçaltmak yerine emeklerini ön plana çıkararak onları yüceltmeli, noksanlıklarını ve hatalarını ise görmelerini sağlamalıyız.

Dalgalı bir denizdeki gemiyi dalgalar nasıl sarsıyorsa, onları da yaşamın sıkıntıları sürekli sarsmaktadır. Yaşamları sürekli mücadele ile geçmiştir. Onlar, yüreklerini ortaya koyarak yaşamayı başaran yürek işçileridir. Zamanın yıprattığı, alın terinin yücelttiği, saygıyı sonuna kadar hak eden tüm yürek işçilerimize selam olsun.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yemekteyiz'de 16 Kasım 2018 Haftanın Birincisi Kim Oldu? Yemekteyiz 16 Kasım 2018 Puanlama
Yemekteyiz'de 16 Kasım 2018 Haftanın Birincisi Kim Oldu? Yemekteyiz 16 Kasım 2018 Puanlama
Gelinim Mutfakta 16 Kasım 2018 Haftanın Birincisi Kim Oldu? 16 Kasım Gelinim Mutfakta Kim Elendi?
Gelinim Mutfakta 16 Kasım 2018 Haftanın Birincisi Kim Oldu? 16 Kasım Gelinim Mutfakta Kim Elendi?