Taca Atılan Yaşamlar

Taca Atılan Yaşamlar

Birilerinin bize ulaşmasını istemediğimiz zamanlarda telefonlarımızı başka birinin telefonuna yönlendiririz. Kendimize ait yaşamlarımızı yaşamak istemediğimiz için tıpkı telefonlarımız gibi yaşamlarımızı da başkalarına yönlendiriyoruz. Başkaları yaşasın diye. Yani yaşamlarımızı bile bile taca atıyoruz.

Tıpkı bilgisayarda yaptığımız gibi mutlu insanların yaşamlarını kopyalayıp kendi yaşamlarımıza yapıştırabilsek.

Ne kadar güzel olurdu değil mi?

Peki, o insanların mutlu olmak için ödedikleri bedeller ne olacak?

İşin rengi değişti der gibisiniz. Ama her şeyin bir bedeli olduğu gibi mutlu olmanın da bir bedeli vardır. Mutlu olan insanlar, sıkıntıları görünce bizim gibi yaşamı taca atmak yerine o sıkıntılarla mücadele etmeyi ve bedel ödemeyi göze alan insanlardır. Baltanın ucunun kesmediği yerde baltanın ucunu oduna vurarak daha da köreltmek yerine baltanın ucunu bilemişler. Yani umutlarının kırıldığı yerde umutlarını küllerinden yeniden doğurmayı bilmişler.

Mutluluğun bir adresi yoktur. Deli divane gibi aramakla da bulunacak bir şey değildir. Bir insan mutluluğu hak ettiği zaman mutluluk, onu gelir bulur. Ama yaşamı öyle taca atmakla da mutlu olunamayacağını bilmemiz gerekir.

Mutsuzluğu da yaşamın bir bedeli olarak düşünmek gerekir. Bugün mutsuzsak yaşamımızda aldığımız kararların bedelini ödüyoruzdur. Yaşamı taca atmamız ise mutsuzluğu kabullenmemiz ile eş değerdir.

Yaşamı taca atanların dünyasında yaşamak mutlu olanlar içinde zordur. En başta suçluluk psikolojisine kapılırlar. Zamanla kendilerini sorgulamaya başlarlar. Ben mutlu olmayı hak edecek ne yaptım? sorusu zihinlerini sürekli meşgul eder. Onlarında şöyle rahat nefes alması, mutluluğun tadını rahat rahat çıkarabilmesi için yaşamı taca atanlarında mutlu olmalarına ihtiyaçları var.

Gerçekten mutlu olmak istiyor muyuz?

Asıl mesele bu!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!