Odun Gibi Uyumak
Mahfi

Odun Gibi Uyumak

Reklam

Hayat bizi aldatıyor. Hem de öyle doğal ve içten aldatıyor ki hayatın bizi aldattığı yönünde en ufak bir şüpheye dahi kapılmıyoruz. Tabiri caizse odun gibi uyuyoruz.

Hayatta her şeyi karşılıksız elde etmek istiyoruz. Bunun içinde hayat bizi acımasızca aldatıyor. Örneğin kusursuz olmadığımız halde karşımızdakinin kusurunu kabullenemiyoruz. Kendimiz haricinde her şeyin kusursuz olmasını istiyoruz ama hayatın baştan sona kusur olduğunun farkında değiliz. İşte hayatın bizi odun gibi uyuttuğu ilk nokta kusur.

Günümüzde kıymetli ve kişilikli insanların hiçbir değeri yoktur. Yalakalar, yalancılar gibi teneke kadar değeri olmayan insanlar revaçta. Hayat, bizi bu insanlarla oyalıyor. Değer verdiklerimizin bizi değersizleştirdiğinin farkında değiliz. Bizlere yalakalık yapanların, yalan söyleyenlerin efendisi olduğumuzu sanıyoruz ama onlar, bizi sersem yerine koyarak odun gibi uyutuyor. Kısacası kişilikli insanlara değer vermediğimiz için insan yerine konulmuyoruz.

Hayatın gerçekleri, kulağımıza fısıldananlardan çok farklıdır. Biz, hayatın gerçekleriyle yüzleşmek yerine kulağımıza fısıldadıklarıyla yaşamayı tercih ettiğimiz için hayat, bizimle alay etmekte ve aşağılamaktadır.

Hayat, tuzaklarla dolu bir oyun haline gelmiş. Hayatın tuzaklarına düşmemek, içimizdeki hainlerin tezgahlarına gelmemek için dürüst ve kişilikli insanların tarafında yer almalıyız. Ama hayatın içimize saldığı korkular yüzünden kişiliği ve mertliği bir kenara bırakarak namertliğe sarıldık. Yani tarafımızı yanlış seçtik.

Biz, büyüdükçe kaybedeceğimiz şeylerde çoğaldı. Kaybedeceğimiz şeyler çoğalınca hayallerimiz küçüldü ve cesaretimiz kırıldı. Yaşamın yüreğimize saldığı korku özgürlüğümüzü elimizden aldı.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 18 Ekim - Murat Tekin Öldü Mü, Murat Tekin'in Başına Ne Geldi?
Müge Anlı ile Tatlı Sert 18 Ekim - Murat Tekin Öldü Mü, Murat Tekin'in Başına Ne Geldi?
“Örümcek korktun mu, yılan korktun mu” Videosu ile Sosyal Medya Fenomeni Olan Simge Barankoğlu Gözaltına Alındı
“Örümcek korktun mu, yılan korktun mu” Videosu ile Sosyal Medya Fenomeni Olan Simge Barankoğlu Gözaltına Alındı