Kaliteli Hayat Anı Yaşamaktan Geçer

Kaliteli Hayat Anı Yaşamaktan Geçer

İnsanlar, yaşadıkları hayattan artık memnun değiller. Geçmişin yükünü sırtından atamayan, gelecek telaşı ile yaşayan insanların yaşamlarından memnun olmaları zaten şaşırtıcı olurdu.

Çevremize şöyle bir göz gezdirdiğimiz zaman insanların, anı yaşamak gibi bir dertlerinin olmadığını da görürüz. Dahası insanlar, anı yaşamayı çoktan unutmuşlar. Aslında insanlığın günümüzdeki bütün meselesi bu değil mi?

Anı yaşayamayan insanın hayatı yaşayamayacağının farkına varması gerekir. Ama günümüzün kültürlü insanları dahi bu durumun farkında değiller. Zihnimiz geleceğe yönelik hesaplarla uğraşırken, ruhumuz ise geçmişin yükünden yorgun düşmüş. Hayatın içerisinde olduğumuzu sansak da hayatın dışındayız.

Yaşadığı hayattan memnun olmak ve kaliteli hayat yaşamak isteyen insanlar, yaşamın heyecanını yüreğinde hissetmeli. Bu dünyaya yaşamak için gelen insan, sadece yaşamalı. Geleceğe yönelik yapılan hesaplar, insanların gözüne çekilmiş bir banttır. Geçmişin yükü ayaklarında bir pranga. Bu yüzden ne yaşamın gerçeklerini görebiliyoruz, ne de hareket edebiliyoruz.

Biz, yaşamın gerçek manasını anlayamadık. Kaliteli yaşamanın yolunun iyi bir meslek sahibi olmaktan ve çok para kazanmaktan geçtiğini sandık. Daha doğrusu bizlere öyle öğrettiler. Ama yanlış öğrettiler. Anı yaşamayı başaramayan bir insan, dünyanın en iyi mesleğine sahip olsa da çok zengin olsa da kaliteli hayat yaşayamaz.

Belki bugüne kadar anı yaşayamadığımız için yaşamı elimizden kaçırdık. Çok vakit kaybettik. Ama önümüzdeki yaşamı, yaşayıp yaşayamamak hala bizim elimizde. Gelin anı yaşayalım. Yaşamın heyecanını yüreğimizde hissedelim. Yaşamlarımızı en iyi şekilde değerlendirelim. Bize yanlış öğretilenler doğrultusunda yaşayarak biz de evlatlarımıza yanlış öğretmeyelim.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!