Marangoz Talaşı

Marangoz Talaşı

Dünyanın en zor işi yalnızlıktır. Sağ olduğu her gün için insana lanet ettirir. Her şeyin lafta kaldığı günümüzde insanın kaderidir yalnızlık. Tek başınıza kalırsınız koskoca hayatta. Tek başınıza direnirsiniz hayatın tüm dertlerine. Direndikçe umutlarınız kırılır. Ama yine de direnmeye devam edersiniz. Hayat sizi marangoz talaşına çevirir, yorgun düşürür ama yaşam mücadelesi der yine direnirsiniz.

Hayata bir yerlerden başlamak gerektiğinin farkındasınızdır. Ama bir türlü varamazsınız o başlangıç noktasına. Ömrünüz baki gelmez. Kim bilir belki de hayata bir yerlerden başlanması gereken noktanın gerçek dostlar edinmek olduğunu bilmiyorsunuzdur.  

İnsanlar, yaşamın karşısında marangoz talaşı gibi un ufak olmak istemiyorlarsa gitmesi gerektiği zamanı iyi bilmeli. Gitmek dediysek öyle tası tarağı toplayıp gitmek değil. İnsan, her şeyden koparak ruhende gidebilir.

Yaşadığımız hayat ile hayallerimizi hiçbir zaman uyuşturamadık. Hayallerimiz yaşamlarımıza dar geldi de boğazımızı sıktı ve nefesimizi kesti sanki. Yaşayamadık. Mağlup olduk adına yaşam denen oyunda. Suç bizim mi yoksa hayatın mı bilemeyiz ama hayatın değerini bilmediğimiz kesin.

Hayat bir gemi. Bizler de o geminin kaptanları. Gemiyi suda yüzdürmeyi başaramadıysak geminin kaptanı olarak suç bizim. Çocukluğumuzda yaktığımız hayal mumlarımız, yetişkinliğimizde söndüyse suç bizde. Aydınlık yarınlarımız bugün karardıysa suç bizde. Hayat karşısında süpürülüp kenara atılan marangoz talaşı gibi değersiz hale geldiysek suç bizde. Yüzümüz tebessümü unuttuysa, kalbimiz buruksa, hayata ruhumuzu katamıyorsak suç bizde.

Başka kapıları çalıp suçlu aramaya gerek yok.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!