Aşk Işıltısı

Aşk Işıltısı

Evliliikler yıllandıkça aşk ışıltısı eski canlılığıyla eşlerin gözlerini kamaştırmıyor. Hatta o ışıltı sönüyor. Bu konuda suçlanan ise en masum olan zaman oluyor.

Neymiş efendim!

Zaman her şey gibi aşkı da öldürüyormuş.

Aşkı öldüren zaman değil, eşlerin ta kendisidir. Çünkü eşler, birbirlerini yemekten aşk ışıltılarını canlı tutacak fikirler üretmeye fırsat bulamıyorlar.

Bir de gelin kaynana çekişmesi var tabii!...

Gelin kaynana çekişmesinin altında ise şüphesiz gelinlerin, eşlerini başka bir kadınla paylaşmama ve kıskançlık hissi var. Gelinler, kaynanaları ile olan çekişmelerinin eşleri ile aralarındaki aşk ışıltısını yok ettiğini anladıkları gün aşk yeniden huzura kavuşacaktır.

Günümüzde hayat şartları zor. Ekonomik sıkıntıar insanın belini kırıyor. Bir de evlatların büyüdükçe artan sıkıntıları. Daha bin bir çile içerisinde eşler birbirine zaman ayıramıyor. Birbirlerine aşk ışıltılarını canlı tutacak sürprizler yapamıyorlar.

Örneğin iki sinema bileti alarak eşine sinema sürprizi yapan, restoranda iki kişilik yer rezerve ettrerek eşiyle romantik bir akşam yemeği yiyen ya da akşam evde otururken romantik bir müzik açarak eşiyle dans eden kaç eş kaldı?

Hadi hepsini geçtik de birbirine tebessüm eden kaç eş kaldı?

Ondan sonra zaman aşkı öldürüyor öyle mi?

Aşk ışıltısının katili zaman öyle mi?

Hayır! Aşkı, kendi nefislerine hizmet ederek, karşı tarafı hiç düşünmeden davranarak öldüren, aşk ışıltısını söndüren eşlerin ta kendileridir. Suçu zamana atarak da kimse vicdanlarını rahatlatmaya çalışmasın.

Günümüzde eşler birbirlerine o kadar ilgisizler ki birisi, eşini düşünerek bir şey yapacak olsa hemen ‘İyi misin? Kafana saksı mı düştü?’ gibi tepkilerle karşılaşmakta. Hatta bu düşünceli davranışı erkek yapıyorsa kadının aklına hemen eşim, beni mi aldatıyor sorusu gelmektedir.

Durum bu kadar vahimken, aşkın gözlerde oluşturduğu ışıltı sönmüşken, birbirlerine karşı sabırlı davranan eşlerden eser kalmamışken, evlilikteki hayatlar monotonlaşmışken, elden kayıp gidenin bir daha geri gelmeyecek olan zaman olduğunun bilinci yitirilmişken internetteki mutluluk menüleri ile mutlu olmanın imkanı var mı?

İçten canlı bir şekilde;

‘Seni Seviyorum!’

Seni Seviyorum!’

‘Seni Seviyorum!’ 

diyebilmek, ailenin değerini bilmek, yaşamdaki önemini anlamak, ailenin hak ettiği ilgiyi ve sevgiyi ileri bir zamana ertelememek insanoğlunun en can alıcı ihtiyaçlarıdır. Unutmayalım ki o ileriki zaman gelmeyebilir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!