Ev Sahibi

Ev Sahibi

Hepimizin garip olduğu şu dünyada çok fazla endişelerimiz var. Kendimizi çok fazla üzüyoruz ve hırpalıyoruz. Kendi elimizle var ettiğimiz endişelerimiz, kendimize olan güvenimizi sarsıyor.

Yaşama dair geliştirdiğimiz pratik felsefeler daima maddiyata yönelik oluyor. Tek hedefimiz, maddi olarak gelişmek ve bir servete sahip olabilmek. Manevi gelişim ve bunun neticesinde elde edilecek dostlukları ise küçümsüyoruz. İnsanlara yardım etmeyi insanlığa yapılan bir hizmet olarak değil de hamallık olarak algılıyoruz. Kısacası hiçbir şeye layık olmadığımız, yediğimiz nimeti dahi hak etmediğimiz bu dünyada ev sahibi gibi yaşıyoruz. Ölüm denen gerçeği bir türlü kabullenemediğimizden ya da kendimize yakıştıramadığımızdan dolayı kendimize samimi itiraflarda bulunamıyoruz. Değişime çok yakınız ama değişimi göze alamadığımız için yaman entrikalarla kendimizi aldatıyoruz.

Günümüzün lüks yaşam tarzı bizleri dünyaya öyle bir bağlamış ki dünyada baki olduğumuzu düşünür hale gelmişiz. Bu düşüncede bizleri, kendimizden dahi nefret ettirmiş. Hayallerimize dahi suçlu muamelesi yapıyoruz. İnsanlar, şeytani bir gizlilik içerisinde suskunlar. Kendilerini bu hale getiren yaşamdan en acıtıcı şekilde intikam almak için fırsat kolluyorlar. 

Bir türlü hoşnut olamadığımız yaşamlarımız durgun bir ırmağı andırıyor. Yaşamlarımız girift ve renksiz. Ağlamalarımız ağlama, gülmelerimiz gülme, sohbetlerimiz sohbet değil. Yüzümüz, tebessüme hasret kalmış. Böyle bir yaşamdan keyif almaya çalışıyoruz.

Dünya yaşamından zevk almak istiyorsak bir an evvel dünyada misafir olduğumuzun farkına varmamız gerekir. Kirli düşüncelerimize kurban ettiğimiz kişiliğimizi, tekrar kazanmak için mücadele etmeliyiz. Bugüne kadar soluk soluğa yaşayarak yorgun düşürdüğümüz ruhumuzu, sakin yaşayarak dinlendirmeliyiz. İçimizden geldiği gibi korkmadan huzurluca yaşamalıyız. En önemlisi de vakit saat geldiğinde gidecek bir konuk gibi dünyayı sahiplenmeden yaşamalıyız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!