Elalem Ne Der?

Elalem Ne Der?

Elalem, hakkımızda laf etmesin diye kendimiz dışında herkese benzemeye çalışırız. Çoğumuzun ilk sigaraya başlama nedeni etrafımıza delikanlı olduğumuzu ispatlamaktır. İçki içenlerimizin çoğu Ramazan ayında içmez. Artık Ramazan ayına saygısından mıdır yoksa elalem laf etmesin diye mi bilinmez.

Yaşamın soğukluğunu yüreğimizin derinliklerinde hissetmeşiz de elalem ne der diye gıkımızı çıkarmamışız. Yaşamın dikenli yollarında eritmişiz umutlarımızı. Canımız omuzlarımıza ağır bir yük. Yaşamlarımız ise dumanaltı. Elalemden kaçmak için her şeye sırtımızı dönüp gitmek istiyoruz. Hiçbir şey demeden suskun bir şekilde. Huzuru kendi sessizliğimizde aramak için gitmek.

Bizi yakanın yaşadıklarımız yani başımıza gelenler olduğunu düşünsek de bizi asıl yakan düşüncelerimizdir. Kendimizi, elalemin gönüllü askeri yapmışız. Elalemin komutlarına göre yaşıyoruz ama bunu bilinçaltımıza atmakta da üstümüze yoktur. Yüreğimiz özgür olmak, yaşamda akıp gitmek isterken, beynimiz ise dur, o kadar da değil diyor. Beynimiz ile yüreğimiz arasında kalmışız da elalem ne der diye beynimizi seçmişiz. Yaşamda akıp gidememişiz.  

Yaşamlarımızda önde olan kendimiz olmalıyız. Resmettiğimiz küçük dünyalarda küçük düşünerek etkisiz yaşamaktansa, büyük düşünerek etkili yaşamalıyız. İnsanlığa ancak böyle hizmet edebiliriz. Aksi insanlığa yüktür.

Yaşamlarımızın her saniyesini yaşamalıyız. Her satırında kendimiz olmalıyız. Elalemin, yaşamlarımızı işgal etmesine izin vermemeliyiz. Şu dünyada aldığımız her nefes, insanlık için umut olmalı. Öyle bir yaşam tarzımız olmalı ki biz dünyaya değil, dünya bize ayak uydurmaya çalışmalı. Bunun içinde yaşamlarımıza farklı anlamlar yüklemeliyiz.  

           

             

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!