Bir Boşluk Bıraktı!

Bir Boşluk Bıraktı!

Bir boşluk bıraktı!

Sevdiğimiz insanları kaybettiğimiz zaman üzüntümüzün derinliğini bu cümleyle ifade ederiz. Ama ölenle ölünmüyor. Hayat bir şekilde devam ettiği için kaybettiğimiz insanların yaşamlarımızdaki boşluklarını başka insanlarla doldurur yolumuza devam ederiz. Ya da biz, o boşluğu doldurduğumuzu sanırız.

Şöyle bir geriye gittiğimiz zaman yaşamlarımızdaki nice değerli insanları kaybettiğimizi, bu kayıplar sonrasında travmalar ve hayal kırıklıkları yaşadığımızı, bir şekilde bu kayıpların yüreklerimizdeki acısını dizginleyerek yeniden düşlerimizin peşine düştüğümüzü görürüz.

Onlar, yaşamlarımızda bir boşluk bıraktı ve gittiler. Bizler ise kaybettiğimiz o insanların anısına saygılı olamadık. Yaşamda daha güçlü olabilmek için samimi duygularımızı yitrerek sahte duyguların rüzgarına kapıldık. Yaşam mücadelemizi verirken düşünerek hareket etmedik. Algılarımızı içselleştirerek dünyaya bakmak yerine şaklabanlık yaparak kendimizi etrafımıza kabul ettirmeye çalıştık. Yaşama dair inançlarımızı ve ideallerimizi korkularımzın esiri yaptık.

Şimdi yaşamlarımız bir enkaz. Her yeni günümüz bir kabus olduğu için sabahları gözlerimizi açtığımızda yaşama kocaman bir merhaba diyemiyoruz. Sadece kendimizden kaçarak mutlu olmaya çalışıyoruz.

Onlar, bir boşluk bıraktı ve gittiler!

Bizler, ise yaşamın asıl enstrümanı olan samimi duygularımızı yitirdik. Onların bıraktığı boşluğu sahte duygularla doldurduk. Bunun içinde her şey gibi, yaşam gibi kendimizde sahte olduk.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!