Şehrin İnsanları

Şehrin İnsanları

Bir şehir hayal edin zihninizde. Güzel ve şık binalar, parklar, ormanlar, eğlence merkezleri, her taraf tertemiz ve pırıl pırıl, etrafa baktığınızda içinize huzur veriyor. Şehir, her şeyiyle latif ama o latiflik, şehrin insanlarına yansımamış. Şehrin size verdiği huzur, şehrin insanlarına baktığınız zaman kayboluyor.

Şehrin güzelliğinin gönlünüzde uyandırdığı hayranlığa aldanarak şehirde yaşamayı arzuluyorsunuz. İçinizden gelen bu arzuya uyarak şehrin içerisine girdikten sonra toplumla iç içe yaşamaya başlayınca sorunlarda yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Keşke bu toplumun içerisine hiç girmeseydim diyeceğiniz zamanlar çok olacak ama nafile! Hani bir laf vardır ya dışı seni, içi beni yakar diye. Bu işte tam o misal. Görüntüye her zaman aldanmamak gerekiyor.

Şehrin insanlarıyla birlikte yaşamaya başladığınız andan itibaren içiniz nefretle dolmaya başlar. Değil şehrin insanlarını, kendinizi bile sevemezsiniz. Şehir yaşantısından evvel yaşama tebessüm eden yüzünüzün yerini yanaklarınıza akan gözyaşları alır. İnsanlara karşı olan nezaketiniz, ince davranışlarınız ve zarafetiniz siz hiç hissetmeden kaybolur gider. Ve şehrin hengamesinde kendinizi dahi unutursunuz.

Şehrin insanlarının gönlünüze yağdırdığı karlar, gönlünüzün derinliklerinde sakladığınız dünyayı felç eder. O dünyanın felç olduğunu anladığınız gün perişan olursunuz. O gün şehir yaşantısının size göre olmadığını anlarsınız da giden de zamandır. Bir daha geri gelmez. Giden gitmiş, yaşanan yaşanmıştır. Geri kalan ömrünüz ise söz geçiremediğiniz gönlünüze savunma yapmakla geçer.

Esas suçlu olan gönlünüze karşı savunma yapmanız ne garip değil mi?

Oysa siz istememiştiniz şehir yaşantısını. Ama gönlünüzün arzuları, istekleri hiçbir zaman bitmedi. Şehir yaşantısına sizi zorla iten de gönlünüzdü. Bunun için sizinle kıran kırana mücadele edende. Ama aynı gönül, şehir yaşantısında başına gelenlerden sonra infilak edince yine sizi suçladı. Her şeyi eyleyen gönül, suçlu siz oldunuz. Yitirdiğiniz hayalleriniz olsa da gönlünüze göre suçlu siz olduğunuz için gönlünüze karşı savunmayı da siz vereceksiniz.

Neyle mi?

Bir zamanlar kullanmadığınız beyninizle.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!