Gökler Ağlarken
Mahfi

Gökler Ağlarken

Reklam

Yağmur yağarken gözleriniz hiç yağmura eşlik etti mi?

Gökler ağlarken gözlerinizde göklerle beraber hiç ağladı mı?

Yağmur taneleri toprağı ıslatırken gözyaşlarınız hiç yanaklarınızı ıslattı mı?

Yoksa gökler ağlarken siz, ağlamaya mı utandınız?

Ağlamaktan utanmayın. Ama sessiz sessiz ağlayın. Öyle ki gözyaşlarınız sicim gibi ıslatsın yanaklarınızı. Vücudunuzun en nazin ve narenin yeri olan yüreğinizden geçenleri gözlerinizden yaş olarak akıtmaya utanmayın.  

Göklerken ağlarken ağlamamak yüreğe kelepçe vurmaktır. Günah selinde boğulmaktır. Fani dünyaya dalıp gitmek, kendi sessizliğimizde kaybolmaktır. Yaşamı ertelemektir. Bu yüzden gökler ağlarken göz pınarlarınızda coşsun. Göklerle birlikte yüreğinizde gürlesin.

Ağlamak ve gülmek iki samimi arkadaştır. Gülmekten nasıl utanmıyorsanız, ağlamaktan da utanmayın. Ağlayın ki gaflet tepelerinden aşağı inesiniz. Ağlayın ki daldığınız derin uykudan uyanasınız. Ağlayın ki diriliş için en büyük adımı atasınız. Ağlayın ki yaşamın gizemli sofralarına konuk olasınız.

Gökler ağlarken göz pınarlarını kurutanlar, Hakk’ın çağrısına karşılık veremezler. Gönülleri dünya sevgisiyle dolu olduğu için kalp gözlerini gaflet perdesi örtmüştür. Yürekleri aşk ateşi ile yanmadığından ağlamanın en büyük sanat olduğunu anlayamazlar.

Gökler ağlarken ağlayın. Kurutmayın göz pınarlarınızı ki o can, bedeninize boşu boşuna girmemiş olsun. Sessiz sessiz ağlayın. Yüreğinizdeki yangını, yanaklarınıza akan gözyaşlarınız ile söndürün. Söndürün ki içinizden geldiği gibi yaşayabilesiniz.

Ve bir insanı insan yapanın parası değil, gözyaşları olduğunu da asla unutmayın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MasterChef Türkiye'den Diskalifiye Edilen Murat Özdemir'den Açıklama: Şu Geldiğim Hale Bak
MasterChef Türkiye'den Diskalifiye Edilen Murat Özdemir'den Açıklama: Şu Geldiğim Hale Bak
Mehmet Ali Erbil'den Kötü Haber! Yeniden Cihaza Bağlandı
Mehmet Ali Erbil'den Kötü Haber! Yeniden Cihaza Bağlandı