Elden Giden Ömür Olunca

Elden Giden Ömür Olunca

İnsan, düşünebilen bir varlıktır. Ancak düşünürken egosu işin içine girince ön yargılı hareket ediyor. Bunun ağır faturalarını yaşam boyu ödeyen insan, maalesef ödediği bu ağır faturaların farkında dahi değil.

İç dünyasına bir türlü yönelemeyen ve asıl kıyametin iç dünyasında koptuğunu bilmeyen insan, dış odaklı yaşadığı için daima etrafındakileri suçluyor. Kendi üzerinde hakimiyet kuramayan insan, karşı tarafı suçlayarak karşı taraf üzerinde hakimiyet kurmaya çabalıyor. İnsan, yaşamını huzurlu geçirmek için bu yolu tercih etse de nafile! Çünkü kendi iç dünyasını yönetemeyen insanın, dışarıyı yöneterek huzurlu bir yaşam sürmesinin imkanı yok.

Yaşamlarımızı gözden geçirdiğimiz zaman içi kof şeylerle uğraşmaktan kendimize ve çevremize olan inancımızı yitirdiğimizi görürüz. Ruhumuzu, teknoloji çağının teknolojik aletlerine köle etmişiz. Esas sorumluluklarımızı ise elimizin tersiyle bir tarafa itmişiz. Dünya değerlerini kalbimize nakşedince de ruh ve beden arasındaki savaş başlıyor.

Ruh ve beden arasındaki savaşın şiddeti, günümüzde had safhaya ulaşmış durumda. Çünkü lükse yönelen, faiz batağına batan ve maneviyatı hepten boşladığından büyük bir manevi kriz içerisinde olan insanoğlu, pskiyatri, psikolog ve uyuşturucu niteliğinde kırmızı reçetelerle içerisindeki ızdırabı dindirmeye çalışıyor. İnsanlar yıpranmış, insanlar yaşamaktan bıkmış ama ömürde elden gidiyor.

Elden giden bir defalığına verilmiş ömür olunca, tekrarı ve talafisi olmayan ömür olunca, servetler verilse geri getirilemeyecek ömür olunca hiçbir şeyin anlamı olmuyor.

Gelin dostlar! Ömrümüzü israf etmeyelim ve iyi değerlendirelim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!