Yaz Kalemim Yaz!
Mahfi

Yaz Kalemim Yaz!

Reklam

Her Müslüman, insanlığı aydınlatan bir güneştir. Dünyadaki dertlerin çaresidir. Gözünü dünyaya değil, gönlüne çevirmiştir. Dünyada olup bitenlerle değil, gönlünde olup bitenlerle ilgilenir. Çünkü gönlü huzurlu olursa, dünyanında huzurlu olacağının bilincindedir.

Din kardeşinin bir derdi olduğu zaman Müslümanın gönlüne kramp girer. Onun derdine deva olabilmek için kıvranır durur. Müslümanların, dünyanın gözü önünde katledilişi karşısında sessiz kalmaz. Tepkisini ortaya kor. Böyle bir alçaklığı kabullenerek ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ zihniyetiyle kendi kabuğuna çekilmez. Müslümana yapılan zalimliği, kendine yapılmış atfeder.  

Müslüman, kör döğüşü yapmaz. Yani Müslümana zalimlik edeni diliyle lanetleyip de akıllı olsaydı da bu hale düşmeseydi diye kalbinden geçirmez. Müslümana zalimlik edenle hiçbir koşulda işbirliği içerisinde olmaz. Tam aksine Müslümana zalimlik edenin karşısına geçer. Onun kabusu olur. Müslümana zulmeden Avrupa’nın delisi olmaz.  

Müslüman, örnek insandır. Kişiliği, karakteri, yardımseverliği, toplumsal dayanışması, çalışkanlığı ve yaşam tarzı ile insanlığa örnek şahsiyettir. Tembelliği kendisine şiar edinmez. Tembellikten büyük bir utanç duyar. O, değeri ile insanlığa değer katar. İslam’ın ahlak anlayışını dünyaya aşılamaya çalışır. İnsanlık adına güzel olan ne varsa kendini ona adar.

Kalemim bunları yazdı Müslümanlar için.

Yazdıklarımla, gerçekler örtüşür mü?

Bunun takdirini sizlere bırakıyorum.

Ancak örtüşmese de kalemim yazmaya devam edecek. Yazdıklarınla gerçekler örtüşüne kadar yaz kalemim yaz!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yemekteyiz MasterChef Haftası Yarışmacıları! Yemekteyiz 25 Mart 2019 Son Bölüm!
Yemekteyiz MasterChef Haftası Yarışmacıları! Yemekteyiz 25 Mart 2019 Son Bölüm!
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?