Burada İnsan Var!!!
Mahfi

Burada İnsan Var!!!

Reklam

Her insan, farklı bir yaşam, farklı bir tezahür, farklı macera ve farklı gam demektir. Her biri yaşamın farklı rengi olan insanları kınamadan, ayıplamadan ve önyargılı olmadan anlamaya çalışmak gerekir. İnsanları görmezden gelmek ise sorunları kördüğüm haline getirir. Bugün kördüğüm olan o sorunlar yüzünden toplum olarak büyük bir depresyon içerisindeyiz.

İnsanların dilleriyle söylediklerine değil, gözleriyle anlatmak istediklerine dikkat edin. İşte o zaman ‘Burada insan var!!!’ diye haykırdıklarının farkına varırsınız.

İnsanoğlu işte! Karşısındakinin kıyafeti düzgün, saçları ve ayakkabıları da şekilse hemen farklı muamele uyguluyor. Samimi davranışlar yerini hızla yapmacık davranışlara terk ediyor. Yüzünden tebessüm eksik olmasa da sahte.

Ya garip olsa da ruhu temiz olanlar. Bunlara insan muamelesi dahi yapılmıyor. Diğer tarafa yapmacık da olsa gösterilen hoşgörünün onda biri garibana gösterilmiyor. Garibanın gözlerinden dışarıya saçılan vahşice acı, insanoğlunun yüreğini yakmıyor.

Garip, gözleriyle ‘Burada insan var!!!’ diye haykırsa da insanoğlu sağır.

İşte kapitalizmin insanlığı getirdiği nokta.

Duygusuz, umursuz, acımasız ve sabırsız insanlık. Ortama ayak uydurayım derken ruhunu ortamın esiri yapan insanlık. Zerafetin ve naifliğin tahtını kabalığa kaptırdığı bir dünya.    

İnsanlık, ruhuna hitap edemeyenin insanlığa hitap edemeyeceğini unuttu. Bir de garibin, garipliğiyle suçlandığı bir dünayada kime neyi anlatacaksın ki! Sadece susun ve gözleriniz insanlığa haykırsın: ‘Burada insan var!!! İnsan!!!’

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yemekteyiz Nazmiye Hanım Nereli, Kimdir, Kaç Yaşında?
Yemekteyiz Nazmiye Hanım Nereli, Kimdir, Kaç Yaşında?
Yemekteyiz 7 Aralık Haftanın Birincisi Kim Oldu! Onur Büyüktopçu'dan Tayfun Arslan'a Tepki: Ajitasyon Yapıyorsunuz
Yemekteyiz 7 Aralık Haftanın Birincisi Kim Oldu! Onur Büyüktopçu'dan Tayfun Arslan'a Tepki: Ajitasyon Yapıyorsunuz