Kaybedenler Sınıfı
Mahfi

Kaybedenler Sınıfı

Reklam

İnsan için kaybedenler sınıfında yer almak en istenmedik durumdur. Ancak günümüz yaşam tarzına bakıldığı zaman insanlar, bu sınıfa üye olabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar.

Böyle bir yarış size garip gelebilir ama kendinizin de böyle bir yarışın içerisinde olup olmadığı üzerine hiç düşündünüz mü?

Günümüz yaşam tarzına ayak uydurmak için dünya menfaatlerinin kölesi olmuşsanız sizlerde bu yarışın içerisindesiniz. Bu yarışın kör ettiği gözleriniz ise yaşamınızdaki değerlerinizin para ve sosyal statü olduğunu göremiyor.  

Günümüzde modern ve medeni olabilmek için özünden çok şey yitiren insanların sergilediği yapmacık davranışlar, insan ilişkilerindeki samimiyeti tırpan gibi biçti. Günümüzün nifak tohumları olan para ve sosyal statü, insanları birbirinden ayrı düşürdü. İnsanlar, birbirlerini anlamamaya başlayınca hoşgörü ve güven ortamı yok oldu. Kendilerini yaşamın soğuk yüzüne hapseden insanlar, yaşamdan hiçbir zevk almamaya başladı. Kişiliğe ve karaktere verilen değer yitirilince insanda, kendi değerini koruyamadı.

Modern ve medeni olabilmek, paraya ve sosyal statüye değer vermek insanı, Hakk’tan ve halktan uzaklaştırıyorsa yaşanılan yaşam tarzı üzerinde düşünülmesi gerekir. Bu mevzuların gündeme taşınması ve tartışılması gerekir. Şimdiye kadar Hakk’tan ve halktan uzaklaşan hiç kimse kazanamamıştır. Günümüz insanoğlu da bu yaşam tarzını sürdürdüğü sürece kaybedenler sınıfında olmaya mahkumdur.  

Modernlik, medeniyet, para ve statü günümüz insanının ayaklarındaki zincirlerdir. İnsan, bu kavramları doğru yorumlayarak ayaklarındaki bu zincirlerden kurtulmak ve sevgi ipine tutunarak değerini yeniden yükseltmek durumundadır. Menfaat şeytandan, sevgi ise Hakk’tandır. Şeytana yakın olan ise Hakk’a yakın olamaz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 20 Mart 2019 Ödül Oyununu Kim Kazandı - Hakan’ın Elenmesinden Sonra Neler Yaşandı?
Survivor 19 Mart 2019 Kim Elendi? Survivor’da Atakan mı, Bora mı, Hakan mı Elendi?
Survivor 19 Mart 2019 Kim Elendi? Survivor’da Atakan mı, Bora mı, Hakan mı Elendi?