Dünya Çocukları Barış İstiyor

Dünya Çocukları Barış İstiyor

Tüm çocuklar, dünya çocuklarıdır. Onların milliyeti olmaz. Onlar, dünyanın en doğal, en masum varlıklarıdır. Gönlümüzde taht kurmuş misafirdirler. Bu misafirlerimize çok iyi davranmamız, onları ilgi, sevgi ve hoşgörü içerisinde büyütmemiz gerekir. Çünkü bizim her davranışımız, onların ruhlarında bir daha asla silinmeyecek izler bırakır.

Peki, gönlümüzün misafirlerini en iyi şekilde ağırlayabiliyor muyuz?

Dünya çocukları için için gözyaşı döküyor. Çünkü onların ruhlarında bir daha asla silinemeyecek savaşın izleri var. Yetişkinlerin yaptığı hataların bedelini en fazla çocuklar ödüyor. Ama bu kimsenin umrunda değil. Ancak çocuklar, kendilerine karşı işlenen insanlık suçunu asla affetmeyeceklerdir.

Dünya çocuklarının gönülleri kırık, benizleri soluk, gülüşleri güneşi andırmıyor. Yüreklerindeki umudu o küçücük avuçlarına alıp da üfleyerek dünyaya dağıtamıyorlar. Onlar, taraf olmadıkları bir savaşın mağduru olmuşlar. Onlar, savaşın gölgesinde ölmemek için saklambaç oynayan ve ölüme sobelenmemeye çalışan çocuklar artık.

DÜNYA ÇOCUKLARI BARIŞ İSTİYOR!

Onlar, geleceklerine karanlıkta değil, aydınlıkta yürümek istiyorlar. Ölümle saklambaç oynamak değil, yaşamla kucaklaşmak istiyorlar. Nefret ve öfke değil, sevgi ve ilgi istiyorlar. Bizlerden savaş ile gelebilecek bir fazlayı değil, bir eksik olsun, barış olsun istiyorlar. Kirli değil, temiz bir dünya istiyorlar. Savaşın kan kokusunu değil, annelerinin cennet kokusunu koklamak istiyorlar.

Bizden bir parça mutluluk isteyen çocuklara bunu çok görüyoruz. Onların ruhlarına savaşın izlerini kazıyoruz. Onlara daha iyi bir gelecek bırakabilmek adına. Ama daha iyi bir gelecek dolu bir mide ve lüks yaşam ile değil, dolu ve sağlıklı bir ruh ile olur. Bizler, onlara ekonomik güç bırakmak için savaşırken, onları sevginin gücünden yoksun bıraktığımızı anlayamıyoruz.

Ve Dünya Çocukları Barış İstiyor!

Biz, istedikleri barışı onlara veremezsek gelecekte bizi lanetleyecekler.  

           

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!