Makyaj ve Sahte Güzellik

Makyaj ve Sahte Güzellik

Günümüz bayanları kıyasıya yarıştıkları bir güzellik yarışının içerisindedir. Bu güzellik yarışındaki en önemli araçları da makyaj malzemeleridir. Ancak böylesine anlamsız bir yarışın içerisinde ömür geçiren bayanlar, kendi değerlerini kendi elleriyle değersizleştirmektedirler. Hiç biriside bunun farkında değil maalesef!

Makyaj yapmak için aynaların karşısına çok sık geçen bayanlar, bir gün aynanın karşısına geçtiklerinde kendileriyle iç hesaplaşma yapsalar ve ‘Niçin böyle bir yarışın içerisindeyim?’ sorusunu kendilerine sorsalar, birçok şeyin farkına varacaklar.

Bu iç hesaplaşma bir türlü gerçekleşmediği için yüzlerini kat kat boyayan bayanlar, kendilerini maskara olma acizliğinden bir türlü kurtaramıyorlar. Sözde güzellik yarışında önde olabilmek adına Avrupa’dan ithal edilen ne idiğü belirsiz boyaları ciltlerine süren bayanlar, başta cilt kanseri olmak üzere birçok amansız hastalığın pençesine düşmektedirler. Avrupa’dan ithal edilen makyaj malzemelerinin içeriğindeki katkı maddelerinin neler olduğu üzerine bayanlar arasında bir araştırma yapılsa inanın oran çok düşük çıkar. Yani bu makyaj malzemeleri, bayanlar tarafından bilinçsiz şekilde kullanılıyor.  

Örneğin ruj, boya temizleyici kremler, fondötenler, allıklar ve daha birçok makyaj malzemesini yüzlerine sürerek güzelleşmeye çalışan bayanlara, makyaj malzemelerinin içeriğindeki katkı maddeleri ile ilgili bir araştırma yapmalarını tavsiye ederim. İşte o zaman içerisinde bulundukları güzellik yarışını sorgulamaya başlayacaklardır.

İnsanın, bir şeyleri anlayabilmesi için düşünmesi gerekir. Temiz ve sağlıklı bir cilt için şırıl şırıl akan sular ve doğal yollardan elde edilen temizlik maddeleri dururken makyaj, krem gibi kimyasal maddelerle cildi temiz tutmaya çalışmak akıl işi değildir.

Doğal olmayan her şey sahtedir. Dolayısıyla makyaj ile sağlanan güzellikte sahtedir. Bu sahte güzellik ise uzun vadede insanın doğal güzelliğini yok eder ve insanı çirkinleştirir. Doğal ve sağlıklı yaşamanın en iyi tercih olduğunu her bayan bir gün anlar. Önemli olan sağlığını ve doğal güzelliğini yitrmeden anlamasıdır. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!