Bataklıktaki Güller

Bataklıktaki Güller

Günümüzün özenti gençliğine eğilmek lazım. Özen göstermek, ilgilenmek lazım. Avucumuzun arasından kayıp giden gençlere, bizler sahip çıkamazsak onlar, kendilerine sahip çıkanların fikriyatı doğrultusunda yaşayacaktır.

Gençliğimiz, kız peşinde hippi müzik peşinde, araba sevdasında yitip gitmektedir. Gençliğimizi bu özenti hayattan kurtarmanın yollarını aramamız gerekir. Bu hususta en büyük görev şüphesiz ailelere düşmektedir. Aileler, çocuklarını büyük bir disiplin içerisinde yetiştirmelidir. Onlara sorumluluklar yükleyerek bilinçli şekilde yetiştirmelidir. Unutmamalıdır ki Amerikan usulü, Avrupa usulü, yetişen gençliğin hiçbirimize faydası yoktur. Bu usullere göre yetiştirilen beyni uyuşmuş gençlikten, ne İslam’a, ne de vatana ve millete hayır gelir.

Gençliğin bilinçli şekilde yetişmesinde ailelere ve eğitim kurumlarına düşen en önemli görev ise gençliğe okuma alışkanlığı kazandırılmasıdır. Yapılan araştırmalar, gençliğimizin okuma oranının yok denecek oranda az olduğunu gösteriyor. Gençliğimizi, bu acı ve esef verici halden kurtarmadaki en önemli rehber ailedir. Gençliğimiz, Necip Fazıl, Mehmet Akif Ersoy, Arif Nihat Asya, Yunus Emre, Mevlana ve Şems bilincinde birlik içerisinde yetişmelidir. Avrupa ve Amerikanın ayrılıkçı kültürü ile değil.

Gençliğimiz için yaşadığı hayat yüzünden bataklıktaki güller denebilir. Bu bataklıktaki güller, aslında özünü aramaktadır. Bizler, el uzatırsak özlerine kavuşacak ve içerisinde bulundukları bataklıktan kurtulacaklardır. Bizler, elimizi çekersek onlar, kendilerine el uzatanların peşinden gidecek ve özlerinden tamamen koparak o bataklığa mahkum olacaklardır.

Gençliğimizin solmasına müsaade etmeyelim. Onların, Hakk yolunda olabilmesi için elimizden geleni yapalım. Onlar, bir nur iken onları ateş topuna çevirmeyelim. Sadece kendimize Müslüman olarak cennetin kapılarını aralayamayız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!