Ölüm Uykusu

Ölüm Uykusu

Yaşamındaki psikolojik gerilimleri her geçen gün daha derinden hissediyordu. Bunun verdiği ıstıraba dayanması ise imkansız gibi bir şeydi. Yaşamının üzerine çöken kasvetten kurtulmak için uzun gecelerde içtiği kahve ve koyu çay haricinde bir şeyler yapmalıydı. Belki de bir süre ölüm uykusuna yatmalı, yıkık dökük, tamamiyle harabeye dönmüş yaşantısından uzaklaşmalıydı.

Bir insanın hiçbir şey hissetmeden, düşünmeden nasıl yaşayabileceğini düşündü bir an? İçine işlemiş olan, yaşamının eti kemiği haline gelmiş acılarını nasıl unutacağını?

İnsanlarla pek bir sıkıntısı yoktu. Bütün derdi, sıkıntısı, kavgası kendisiyleydi. İçinde yaşadığı modern çağın bir ürünü olmak istemiyordu. Çünkü modern çağ, teknolojik açıdan insanlara birçok imkanlar sunuyordu ama karşılığında insanın özünü alıyordu. Ondan sonrası ise birbirini soyutlayan insan topluluğu.

Kendisi acılarına karşı belki hissiyatsız kalabilirdi. Düşünmeyebilirdi. Kısa süreliğine bir ölüm uykusuna dalarak kendisinden uzaklaşsa bile kendisiyle özdeşleşemeyen insanlar, onu bu uykusundan uyandıracaktı. Acılarını hatırlanda bu insanlar değil miydi kendisine? Yaşadığı şehirle, yaşadığı coğrafyayla, yaşadığı şehrin havasıyla, insanlarıyla özdeşleşemeyen insanlarla bir arada yaşadıktan sonra ölüm uykusuna dalmanın bir manası olamazdı. Çünkü uyandığı zaman aynı kabus kaldığı yerden devam edecekti.

Yaşam adeta boğuyordu kendisini. Yaşadıklarına bir anlam veremiyordu. Yaşamın karşısında bir böcek gibi ezilmek ağırına gidiyordu. Yaşamında bir dönüşüm yapmak istiyordu. Ama yaşadığı şehrin kendisiyle özdeşleşemeyen insanlarıyla bu dönüşümü nasıl yapacağını bilmiyordu. Bu bilinmezlik ise kendisini daha agresif yapıyordu.

Artık çoğu zaman kendisini kontrol etmekte zorlanıyordu. Yaşamda aradığı samimiyeti, sıcak kanlılığı, heyecanı, gücü, aşkı bulamayacağına dair inancı gün be gün artıyordu. Ona göre yaşamda çekilen sıkıntıların bedeli yaşama karşı inancını yitirmek olmamalıydı. Anlamsız ve ruhsuz bir hayatın insana verebileceği ıstırabı başka ne verebilirdi ki?

Kendisini yaşamın bir kıyısına itilmiş, dışlanmış, kör duygularının arasına hapsedilmiş hissediyordu. Modern çağın ürünü bir insan olmamak için dirense de modern çağ onu, kendi ürünü bir insan olmaya itmişti. Artık hayalindeki hayattan çok uzakta boşa ve gereksiz yaşadığını düşünüyordu.

Artık ölüm uykusuna dalmak istemiyordu. Hayalindeki hayatın çok uzağında olduktan sonra onunda bir anlamı yoktu.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!