Çiçeksiz Baharlar

Çiçeksiz Baharlar

Öyle ateşler yanıyor ki yüreğimizde hırs denilen rüzgarın yellemesiyle, o ateşte yanmamak için yüreğimizle aramıza korkular, engeller ve yasaklar koyduk.

Bitmez tükenmez sandığımız yaşam yolculuğunda kendimize soramadığımız soruların esiri olduk. Bazen nerede olduğumuzu bilemedik de tanıdık bir ses aradık. Hani içten ve candan bir dost sesi.

Gidenin arkasından ağlamayacak, biten aşklara üzülmeyecek kadar bencilleştik. Bazen küfrettik hayata, bazen rüzgarın önündeki yaprak gibi savrulduk, bazen de kasvetli akşamlarda delirdik. Bunları hayatın akışındaki olağan şeyler olarak kabul ettik. Ya kaybettiğimiz çocukluğumuzun masumiyeti! Bunu da olağan kabul edebilecek miyiz?

Yaşamında asla ‘pes’ dememeli insan. Çünkü ‘pes’ dediği zamanlarda yaşamının biletini başkaları keser. Yani başkaları yön verir yaşamına. İşte o zaman yıkılan bir dağa döner insan. Cehenneme dönen yaşamında artık hiçbir şeye içlenmez.

Her sabah çiçeksiz baharlara uyanır insan. Yağmurun ardından gökkuşağına hasret. Yaşamını cehenneme çeviren günahlarıyla yüzleşemeyecek kadar korkak. Kendi halinden anlamayan, gönlü kırgın, yaşama küskün insan. Yaşamında sadece kendisi olduğunu düşünen ve diğer insanları buz gibi kendisinden soğutan insan.

Yık artık bütün tabularını. Bahar gibi şenlensin hayatın. Her sabah uyandığın çiçekli baharlarda rengarenk kelebeklere merhaba de. Yağmur sonrası gökkuşağı renklendirsin hayatını. Unutulmuş türkülerde, kuşların sesinde, aşkın gözyaşlarında, yüreğe seslenen şiirlerde ara hayatı.

Ey insan! Yağmurda şemsiyesiz kalsanda seni ıslatan yağmur damlalarına söylenme. Yağmur damlalarının bereketini düşün. Her zaman güzellikleri gör.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!