Modernizmin Sıfırladığı Dünya

Modernizmin Sıfırladığı Dünya

Yüzyılların birikimi olan kültürümüz, kimliğimiz ve ideallerimiz ile çok güçlü bir medeniyetiz. Bunun farkında olan batının emperyalist güçleri, elimizdeki bu güçlü medeniyeti sıfırlayabilmek için kapitalizm, modernizm gibi çağımızın en güçlü silahlarıyla kültürümüze saldırmaktadır. Özellikle de modernizm ile bizleri hipnoz ederek uyutmanın, kapitalizm ile de üreten değil, tüketen bir toplum haline getirmenin peşindeler.

Modernizmin her şeyi sıfırladığı bir dünyada bizimde bütün değerlerimizi sıfırlamak istiyorlar. Öyle ki doğru bildiklerimizi yanlış, güzel bildiklerimizi çirkin göstermeye çalışıyorlar. Haklıyla haksızı birbirine karıştırarak güçlü medeniyetimizin temeli olan adalet anlayışımızı sarsmanın derdindeler. Modernizm ve kapitalizm aracılığı ile bütün değerlerimizi sıfırladıktan sonra tüketime aç bir toplum yaratarak kendilerine bağımlı hale getirmek istiyorlar.

Medeniyetimizin sıfırlanarak yaratılmak istenen içi boş yeni kültüre karşı direnmeliyiz. Bunun içinde bilinçli yaşayarak attığımız her adımın hesabını yapmalıyız. Eğer modernizmin ve kapitalizmin şaşaasına kapılıp, yalanlarına kanarsak köklü medeniyetimiz ile makası açarız ki geldiğimiz noktada kaybettiğimiz gençlik olur.

Günümüzde tartışmamız gereken en önemli konu modernizmin ve kapitalizmin gölgesinde yaşamaktan ne derece rahatsızlık duyduğumuzdur. Modernizmin ve kapitalizmin yaşam anlayışımızda yol açtığı değişiklikler bizleri bencilleştirdiği gibi dünya görüşümüzü de çok daraltmıştır. Birbirimize karşı sergilediğimiz ayrıştırıcı ve ötekileştirici tutumlar ise modernizmin ve kapitalizmin ekmeğine yağ sürmektedir. Bu durum köklü kültürel yapımıza ve medeniyetimize bağlı yaşamak isteyen insanları müthiş derecede rahatsız etmektedir.

Günümüzde teknolojinin ürünü olan görsel, yazılı ve sosyal medya, internet, televizyon ile evimizde dahi saldırı altında bulunmaktayız. Öyle ki toplumsal değerlerimizin yanı sıra aile içi değerlerimize ve bağlılıklarımıza dahi zarar verilmek isteniyor.

Bu saldırılarda batılı emperyalist güçlerin başarısız olduğunu söylemeyi çok isterdim ama toplum mühendisliğinin bir tık ötesine geçilerek topluma inildiği zaman başarılı oldukları rahatlıkla fark ediliyor. Bu nedenle modernizmin sıfırladığı bir dünyada kendi kültürel yapımızı korumak ve özümüzü kaybetmemek için bir direnç sisteminin kurulması gerekiyor.

Hepimizin anlaması gereken şu ki gönüllere inmenin zamanı geldi de geçiyor. Birbirimizi tekfir etmek yerine gönüllerde taht kurmalıyız. Gençlerimize kültürümüzü çok iyi anlatmalı, özümüzü onlara kavratmalıyız. İlime, bilime, fenne ve sanatın her türüne önem vermeli, ilim adamlarının ve sanatçının kıymetini bilmeliyiz. Modernizm ve kapitalizm bizi sıfırlamadan biz, onları hizaya getirmeliyiz.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!