Martılar ve Mavi Esinti

Martılar ve Mavi Esinti

Martılarla paylaşın dertlerinizi, yüreklerinizdeki yarayı. Onlarda denizin mavisine anlatsınlar yüreğinizi kanatan yaranızı ve dertlerinizi. Sonra denizin mavisinden gelen bir esintiyle ferahlasın yüreğiniz. Kederlerinizin yorduğu ruhunuz mavinin esintisiyle dinlensin.

Diyeceksiniz ki yaralar bitmez ki... Bir yara kapanmadan diğeri açılıyor. O da kapanmadan bir diğeri. Ne kadar yaralı olursanız olun şunu bilin ki martılar, menfaatlerinin peşine düşmüş olan günümüz insanlarından daha vefalıdır. Samimi olmayan sözlerle sizleri teselli etmeye çalışan hiçbir insan, mavi esinti kadar yüreğinize ferahlık veremez.

Dertlerinizi, yüreklerinizdeki yarayı anlatın martılara. Onlarda denizin mavisine anlatsınlar. Onlar, günümüzün sır saklayamayan ya da sırrınızı size karşı koz olarak kullanan insanlarından hem daha tekindirler, hem de daha fazla telkin ederler.

Hayat yaşanamaz olunca olgunlaşır insan. Öyle hayatlar vardır ki milyonlarca hayata ibretlik olur. Tabii ibret alabilene. Yaşantılarınıza uyumsuz kalabalıklar içerisinde yalnızlığınızı paylaşacak insanlar aramayın. Ekmek atarken martılara yalnızlığınızı onlarla paylaşın. Onlarda denizin mavisine anlatsınlar yalnızlığınızı. Mavi esinti nefes aldırsın yalnızlıktan sıkılan ruhunuza.   

Yaşam tarlanızdan faydalı ürünler almak ve yaşamınızı verimli geçirmek için yaşam tarlanızı özenle sular ve bakarsınız. Ama bir bakmışsınız ki yaşam tarlanızda baldıran otları bitmiş. Yaşamlarınız verimsizleşmiş. Sonra düşünürsünüz nerede hata yaptım? Tek hatanız yaşamlarınızdaki ayrık otlarını temizlememeniz. Yaşamlarınızdaki vefasız insanlar. Vefalı bir dost arıyorsanız martılarla paylaşın simidinizi. Paylaşırken yaşam tarlanızı anlatın. Onlarda denizin mavisine anlatsınlar. Yanıp kavrulan yaşam tarlanıza mavi bir esinti essin. Ferahlasın yaşam tarlanız.

Bit pazarında açılan hurdacı dükkanına dönmüşse yaşamlarınız, inatla martılara koşun. Denizin mavisine bakın. İnsanların kestiği nefesinizi mavi esinti ile açın.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!