Kırın Zincirlerinizi

Kırın Zincirlerinizi

Her insanın içerisinde sınırsız bir güç vardır. Ben, bu güce yaşam gücü diyorum. İnsanın, bu yaşam gücünü ortaya çıkarması ve yaşamda başarılı bir performans sergilemesi için şüphesiz yaşamla etkileşim içerisinde olması, farklılıklara saygı duyması, sıcak ve sevgi dolu bir ortamda yetişmesi gerekir.

Yaşamda kendimize o kadar çok şey vaat ediyoruz ki inanın bu vaatlerimizi yerine getirmeye çalışmaktan yaşamaya fırsat bulamıyoruz. Hayatlarımızı kazanalım derken dostluklarımızı öldürüyoruz. İçimizdeki yaşam gücünü yok ediyoruz. En büyük yanılgılarımız vaatlerimiz olmuş. Sadece yanılgılarımız mı? Yaşamdaki zincirlerimiz.

Hep aldattılar bizi! İnsan, hata yaptıkça gelişir diye. Oysa hatalarımız, bizleri başarısızlığa götüren zincirlerimizden biri. İnsan hata yaptıkça değil, yandıkça gelişir. Hayatında başarılı bir birey toplum tarafından onaylanan değil, kendisini gerçekleştirendir.

Yaşamdaki en büyük gücün maddiyat olduğuna inanmışız ya da inandırılmışız. Ne olursa olsun maddiyat, içimizdeki sınırsız gücü sınırlandıran zincirin en büyük halkası. Yaşamdaki en büyük güç bilgidir. Buna kendimizi inandırmadığımız sürece içimizdeki gerçek potansiyeli asla yaşamlarımıza yansıtamayacağız.

Yaşamdaki en önemli işimiz öğrenmek olmalı. Öğrendikçe yaşamı anlamalı, yaşamı anladıkça zincirlerimizi kırmalıyız. Zincirlerimizi kırdıkça iç dünyamızı keşfeder, yaşama farklı bakış açıları geliştirebiliriz. Farklı düşündükçe yaşama farklı pencereler açabiliriz.

Zincirlerimizi kıramadıkça kendimizi yaşama kapatırız. Sosyal bir varlık olan insanın, kendisini yaşama kapatması demek yaşarken ölmesi ile eş değerdir. Yaşamak bir süreçtir. Bu süreçte daima aynı çizgide ilerlemek zorunda değiliz. Yaşamlarımıza farklılıklar katarak yaşamlarımızı zenginleştirebiliriz. Kesinlikle zincirlerimizin belirlediği sınırlar ya da kalıplar içerisinde yaşamak zorunda değiliz.

Kırın zincirlerinizi! İnanın bu o kadar da zor değil.        

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!