Daha Fazla Para, Hep Para, Hep Para

Daha Fazla Para, Hep Para, Hep Para

Ruhlarımız büyük bir boşluk içerisinde. Yaşamlarımıza anlam veremiyoruz. Kendimizi değerli hissetmek için lüks eşyalara yöneliyoruz. Evimizden ve arabamızdan tutun da cep telefonumuza kadar her şeyimiz lüks olsun istiyoruz. Örneğin milyarlarca lira verip cep telefonu veya televizyon alıyoruz. Aldığımız cep telefonunun ya da televizyonun özellikleri hakkında pek bilgiye sahip değilken, o markanın vermiş olduğu hazla ruhumuzdaki boşluğu doldurarak yaşamlarımızı anlamlandırmaya çalışıyoruz. Hal böyle olunca da yaşamdaki tek hedefimiz para kazanmak oluyor. Daha fazla para, hep para, hep para...

Oysa bitmek tükenmek bilmeyen ihtiyaçlarımızın bir sınırı yoktur. Yaşamlarımızın değerinin ve kalitesinin ölçüsü banka hesaplarımız olmuş. Paradan daha değerli olan zamana ise hiç değer vermiyoruz. Lüks bir yaşamın, tutkularımızın peşinden deli gibi koşarken, akıp giden ve bir daha geri gelmeyecek olan zamanın bizim için hiçbir kıymeti yoktur.

Bizler, anlamlı bir hayatın değil de haz duyabileceğimiz bir hayatın peişinden koştukça ruhlarımızdaki boşluğu hiç dolduramayacağız. Zihnimiz her daim karışık olacak. Daha fazla para, hep para, hep para diyerek yapaylaştırdığımız yaşantılarımız içerisinde git gide insani duygularımızı yitiriyoruz. Durum öyle bir hale gidiyor ki insanlar, paran varsa acını ya da sevincini paylaşıyorlar. Paran varsa aşık olabilirsin. Paran varsa değer görürsün. Ağızdan çıkan sözün kıymeti dahi paraya göre ölçülür olmuş.

Hep paran varsa!

Ya paran yoksa!

O zaman merhamet etmeye dahi değmezsin.

Bir insanın, banka hesabındaki kabarık miktar vicdanının sesini dahi susturuyorsa, hayır için ya da insnalık için yapılan bağışlar reklam ediliyorsa, pahalı hediyelerle insanlar üzerinde gizli bir otorite kurulmaya çalışılıyorsa, mutluluğun adı alışveriş sepetini doldurabilmek, en lüks eşyalara sahip olabilmekse, yaşamlar anlamsız bir şaşaadan ibaretse insanlık ruhen tükenmiş demektir.

Ruhumuzdaki boşluğü doldurarak yaşamlarımıza yeniden insani duyguların hakim olabilmesini sağlamak için daha fazla para, hep para, hep para bilincinden uzaklaşarak, daha fazla zaman, hep zaman, hep zaman bilinci içerisinde yaşamalıyız. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!