Bugün Anneler Günü

Bugün Anneler Günü

Bugün anneler günü. Çarşıda gezinirken insanlara bakınıyorum. Herkes, tatlı bir telaş içerisinde annesi için en güzel hediyeyi seçmeye çalışıyor. İnsanların bu tatlı telaşı bana eskileri hatırlattı. Beni de bir zamanlar anneler günü telaşı sarardı. Anneme ne hediye alsam diye düşünmeye başlar, aklıma bir şey gelmeyince de tıpkı bugün gördüğüm insanlar gibi kendimi çarşıya atar ve tatlı bir telaş içerisinde mağaza mağaza dolaşırdım. Söz konusu anne olunca gönül bir türlü karar veremese de anneminde hoşuna gidebilecek bir hediyede karar kılardım.

Söylemesi ayıptır ama anneme, anneler günü hediyesi olarak en son bir mikser takımı hediye almıştım. Bu hediyeyi alırken mikser takımından da hediye olur mu diye düşünmüştüm ama gönlüm ısrarla almamı istiyordu. Ben de gönül bu elbet bir bildiği vardır diyerek aldım. Annem, bu hediyeme çok sevinmişti. Meğerse bir mikser takımına ihtiyacı varmış. Annemin sevincini görünce bu mikser takımını almamda ısrar ettiği için gönlüme çok çok teşekkür ettim.

Anneme bir çiçek alsaydım üzülür müydü? Şundan eminim ki en az mikser takımına sevindiği kadar sevinirdi. Çünkü dünyanın bütün anneleri, evlatlarının aldığı hediyenin büyüklüğüne ya da küçüklüğüne değil, kendilerine verilen değere ve hatırlanmalarına önem verirler. Annenize, anneler gününde hediye alacak paranız olmasa dahi onun elini öpmeniz ve gözlerinin içine bakarak seni seviyorum diyerek sarılmanız onlar için dünyanın en güzel, en pahalı hediyesinden bile daha kıymetlidir.

Bugün anneler günü. Ve ben, ilk defa bir anneler gününü annesiz geçiriyorum. Annesiz geçirdiğim son 4 ay 4 asır gibi. Bu anneler gününde ona verebileceğim en güzel hediye dua. Bu hediyemi ona melekler vereceği için hediyemi verirken gözlerinin içine sevgiyle bakarak hediyemi veremeyeceğim ama hediyemle çok mutlu olacağını bilmek dahi beni teselli ediyor.

Bir zamanlar beraber mutluyduk, beraber umutluyduk, el ele göz gözeydik anne! Umutsuzluğumda umut, çaresizliğimde çare idin. Sensizliğin girdabında oradan oraya savrulurken tek hissettiğim sol tarafımdakş acı. Ben, o eski ben değilim. Hiçbir şey eskisi gibi değil artık ve olmayacak.

Bugün anneler günü. Sevgiyle bakabiliyorsanız annenizin gözlerine, sıcak bir tebessümle elini öpüp sarılabiliyorsanız, annenize en güzel hediyeyi vermişsiniz demektir.

Tüm annelerin annelerin gününü kutlarken, sevgili anneminde mekanının cennet olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!