Ve Güneş Ansızın Doğar

Ve Güneş Ansızın Doğar

Adına modern hayat denilen yaşantının içerisinde kendimizi kaybettik. Yaşamda bizleri ayakta tutan temellerimiz öylesine sarsıldı ki artık kendimize dahi yabancıyız. Öylesine yaşadığımız bir hayatın içerisinde kölesi haline geldiğimiz arzularımız, içimizde insanlığa dair ne varsa unutturdu. Doğallığını yitirmiş suni yaşamlarımızda kendimizi bir mezarın içerisine gömmüşüz. Her tarafımız karanlık.

Bu karanlığın içerisinde bir ışık arıyoruz. Karanlıkta atılan her adımın bizi aydınlığa götürdüğünün umudu içerisinde. Bu umudu yitirmemeliyiz. Sorunlarımız, sıkıntılarımız, acılarımız dört bir taraftan yakamıza sarılsa da bitti dememeliyiz. Unutmamalıyız ki gözyaşlarımız umutlarımızı yeşertmek için vardır. Bir insana kaybetmek değil, aldığı her nefesin kıymetini bilmek yaraşır.

Bizim için tek değerli olan yaşadığımız andır. Anı yaşamaktan korkmayalım. Yaşadığımız anı hayallerimize değişmeyelim. Biz, nefes aldığımız şu anda varız. Gelecekte olmayabiliriz. İnsanların hayalleri elbette olacak ama hayalleri ile şu anki gerçekliği birbirinden kopuk olmayacak. Yani hayallerimizi gerçekleştirmek için yaşarken bugünümüzden kopmayacağız. En kıymet vermemiz gereken yaşadığımız anı, boş, değersiz ve anlamsız olarak algılamayacağız.

Yaşamın çıkmaz sokaklarında koşturmaktan yorulan insan, bir gün çarenin sevgide olduğunu anlayacak. Ve o gün insanların gönlüne güneş ansızın doğacak. Gönülleri aydınlanan insanlar, bugünkü gibi gönül yıkmak yerine gönül yapacak. Yapılan o gönüller dünyada baki olacak. İnsanlığa en büyük hizmet olacak. Akıllar, vicdanın sesine kulak vermeden hiçbir karar alamayacak. Yaşamın en kıymetlisi şimdiki gibi silahlar değil, gül olacak. İnsanların gül dağıtan elleri, mis gibi gül kokacak.

Bunlar, imkansız gibi görülse de hiçte imkansız değil. Olmadı mı? Bir daha deneyelim. Yine olmadıysa bir kez daha deneyelim. İnsanların gönüllerine güneş ansızın doğana kadar denemekten vazgeçmeyelim.     

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!