Yüreğimdeki Çocuk

Yüreğimdeki Çocuk

Bedenim büyüyordu ama yüreğimin bir tarafı hep çocuktu. Hayatın pisliklerine ve nefsime uymuş aklıma karşı yüreğimin çocuk kalan tarafıyla insan kalabildim. Bu yüzden yüreğimin çocuk kalan tarafının büyümesini hiç istemedim. Onun, benim insanlığım olduğunu çok iyi biliyordum.

Cehenneme dönmüş dünyayı cennete çevirecek olan insanların yüreklerindeki iyiliktir. Dünya cennete dönsün diye insanların yüreklerindeki iyilikleri gördüm. Çoğu zaman kandırıldığımı bile bile onların yüreklerindeki iyilik yok olmasın diye inanmış gibi yapardım. Onların gözünde belki enayiydim, belki de saftım ama hiç önemli değildi. Önemli olan cennete dönüşecek dünyaydı.

Herkesin unuttuğu bir şeyi daha yapıyordum dünyanın cennete dönüşmesi için. İnsanları anlamaya çalışıyordum. Onlar, beni anlamasa da ben, onları anlamalıydım. Çünkü benim, dünyayı cennete dönüştürmek gibi bir idealim vardı.

Kendi etrafında dönmekten başı dönmeyen dünyanın, insanların çevirdiği dolaplardan başının döndüğünün farkındaydım. Bu hal bazen beni ümitsizliğe sürüklese de insanların yaşadığı bir dünyada insanlığı hakim kılmanın imkansız olmadığının bilincindeydim.

Yüreğimdeki çocuğu en fazla üzen ise ‘Hayatı çok geç öğrendik!’ diyen insanlardı. Çünkü bunlar, cehenneme dönmüş dünyanın düzenine ayak uyduran kaybedilmiş insanlardı. Onlar, büyüdüklerini sansalar da aslında küçülmüş insanlardı. Bundan sonra insanları kandıracak kadar akıllandıklarını düşünseler de asıl kandıracaklarının kendileri olacağını anlamayacak kadar salaklardı.   

Hayatımda en fazla korktuğum şey yüreğimdeki çocuğun bir gün büyümesi. O çocuk büyürse insanların iyiliklerini değil, kötülüklerini görmeye başlayacağım. Cehenneme dönmüş dünyaya bir odunda ben atacağım. Gözümde büyüttüğüm dünya beni küçültecek. Asıl kandırdığımın insanlar değil, kendim olduğumun farkında olmadan boş bir ömür süreceğim. Asla istediğim kişi olamayacağım.

Hiç büyüme yüreğimdeki çocuk. Sen çocuk kaldıkça, ben de insan kalacağım.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!