Bir Fırsat Verelim

Bir Fırsat Verelim

Kara kışı geride bırakıp da baharın coşkusunu yaşadığımız şu günlerde kim bilir ömürlerimizden kaç bahar geldi geçti?

Üç günlük dünyanın derdindeyken geçip giden baharların hiçbir anlamı olmadı çoğumuz için. O kadar hızlı yaşadık ki andaki güzelliklerin hiç birisinin farkına varamadık. Zamanla yarışmayı en büyük marifet belledik.

Yaşamayı sadece nefes almak sandık. Makam, mevki, para uğruna kendimizi dahi unuttuk. Kendimize yaşamak için bir fırsat dahi vermedik. Düşmanımızı hep dışarıda ararken asıl düşmanımız kendimizdik. Yaşamaya geldiğimiz şu dünyada yaşamaktan korkarak kanatlarımızı kendi ellerimizle kırdık.

Henüz vakit varken kendimize bir fırsat verelim!

Ama bu fırsatı iyi değerlendirmek için birey olduğumuzun bilincine varalım. Kendimizi tanıyarak özgüvenimizi artıralım. Kendimizi yetiştirelim. En önemlisi de hata yapmaktan korkmayalım.

Yaşamlarımızdaki sorunlarımıza kendi yeteneklerimizi kullanarak çözüm üretebileceğimize kendimizi inandıralım. Çareyi hep başkalarında ya da başka yerlerde aramayalım.

Yaşamlarımızı binbir parçaya bölerek her tarafa yetişmeye çalışmaktansa kendimize vakit ayıralım. Unutmayalım ki insanlara yol gösterebilmek için ilk önce kendimiz yola çıkmalı ve yolcu olmalıyız. O yolda iç dünyamıza götürür bizi. İç dünyamızı görmediğimiz sürece dinlediklerimiz de boş, konuştuklarımız da boş.

Kendimize yaşamak için bir fırsat vermedikçe hayatın gürültüsü arasında kaybolur gideriz. Kimseye duyuramadığımız sesimiz ise bizi sadece yormaz. Aynı zamanda asabi yapar. Bulamadığımız doğru yol, yaptığımız hatalar, ödediğimiz ağır bedeller yaşamlarımzın kanburu olur.

Düşünmedikçe yaşamdan korkmaya, yaşamdan korktukça insanlığa faydasız yaşamaya devam ederiz ki Allah, kimseye böyle bir hayat nasip etmesin.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!