Kafes

Kafes

Körleşen duygularımız, körleşen arzularımız, yaşam boyu verdiğimiz üstün olma mücadelesi, ötekileştirdiğimiz insanlar, aptal kalabalıkların içerisinde yaşamak zorunda olduğumuz düşüncesi ve daha neler neler çoğumuzun yaşamdaki zaaflarıdır.

Çoğumuz, bastırılmış duygularımızın esiri iken insanlardan uzaklaşmamız gayet normaldir. Anormal olan ise esir durumdayken yaşama açılarak mutlu olmaya çalışmamızdır. Sevgisiz, paranın gücüyle yaşayabileceğimize olan inancımız nedeniyle kendimize dahi mesafeli yaklaşmamızdır.

Biz değişemeyiz, bizden bu saatten sonra bir halt olmaz düşüncesiyle yaşamdan kolay vazgeçersek içimizdeki acıları dindirerek inandığımız yolda nasıl yürürüz?

Şunu unutmayalım ki herkes, her yaşta değişebilir. Önemli olan mutlu olmaya çabalamaktır. İnsanları sevmek, kendimizi anlayabilmektir. Kendimizi yaşamla ilişkilendiremediğimiz müddetçe aynı çatı altında yaşadığımız insanlardan dahi uzak yaşarız. Saniyeler dakikaları, dakikalar saatleri, saatler günleri kovaladıkça geçen bomboş bir hayat olur.

Yalnızlığımızın içerisinde mutlu olmaya çalışıyoruz. Sevgiyle değil, parayla güçlü olacağımıza inanıyoruz. Öğrenerek itibarlı olmak yerine küçümseyerek saygınlık kazanmanın peşindeyiz. Böyle yaşadığımız her günde, hatta aldığımız her nefeste kendi gerçekliğimizi yitiriyoruz. Ama bundan dahi bihaberiz.

Bir gün bir delikanlılık yapıp da aynada gözlerimizin içine bakalım. Çaresizliğimizin, yalnızlığımızın, değil insanları kendimizi dahi yok sayarak yaşadığımızın ve kapitalist yaşamın bizi nasıl bozduğunun artık farkına varalım. Kendmize duyduğumuz aptalca güvenden vazgeçelim. Yaşadığımız her anın ne kadar kıymetli olduğunu bilelim.

Mutluluk gelecekte değildir. Yaşadığımız andadır. Yaşamın bütün sırları yaşadığımız anda saklıdır. Ya geleceğe ya da geçmişe odaklı yaşadığımız için bu sırları göremiyoruz. Kaybettikçe sinirlerimize hakim olamayarak hata üstüne hata yapıyoruz. Kaybettikçe bizi hakimiyeti altına alan hırsımız yüzünden tek doğrunun kendimiz olduğunu düşünüyoruz. Bu da kendimize olan inancımızı yok ediyor.

Sonuçta hepimiz, doğaya salınsa nasıl yaşayacağını bilmeyen kuş gibiyiz. Nasıl yaşayacağımızı bilmediğimiz içinde kendi kafesimizde mutlu olmaya çalışıyoruz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!