Taş Duvarlar

Taş Duvarlar

Aman Yarabbi! Ne kadar acı çekiyoruz ki yaşamda gözyaşlarımız yanaklarımızı aşındırmış. Bir zamanlar solmaz dediğimiz güllerimiz, canım dediklerimiz solup gitmiş. Bırakmışlar ellerimizi yitip gitmişler. Kimler gelmiş kimler geçmiş diye içimizden geçirirken bir gün solup gitme sırasının bize yaklaştığını hissettikçe hepimiz ürpeiyoruz. Ne yazık ki içimizi saran bu ürpertiden hiçbir ders almıyoruz. Ölümü göz ardı edecek kadar karartmışız gözlerimizi. Yaşamın kaygan zemininde yürüdüğümüzü unutacak kadar kendimize güveniyoruz.

Ah! Ah! Ah! Bir düşünsek anlayacağız. Tekrar tekrar düşünsek gençliğimizde ‘sen’ diye hitap ettiğimiz yaşama ‘siz’ diye hitap edecek kadar yabancılaştığımızı anlayacağız.

Daha neleri mi anlayacağız?

İnsanları yok sayarak bir yere varamayacağımızı.

Bizi asıl yoranın çevremizdeki yanlış insanlar olduğunu.

İçimizdeki sese karşı ısrarla nasıl sağır olduğumuzu.

Kibirle güven arasındaki kaygan zeminde nasıl tepetaklak olduğumuzu.

Asıl düşmanımızın teslim olduğumuz negatif duygular yani kendimiz olduğunu.

Her ne kadar farkına varamasak da bizi yaralayan etrafımıza ördüğümüz taş duvarlardır. Taş duvarların daralttığı ufkumuz yüzünden zihnimiz suskun. Öylesine çaresiz, öylesine yalnız ve öylesine bitabız ki inanmak istediğimiz fikirlerin peşinden koşamıyoruz. Taş duvarların soğukluğu yüreğimizdeki sevgiyi öyle yok etmiş ki gözyaşlarımızı silecek bir dostumuz dahi yoktur. 

Belki de hiçbir zaman gelmeyecek olan bir gelecek için ömrümüzü heba ediyoruz. Belki de etrafımıza ördüğümüz taş duvarlar yaşanabilir bir hayata karşı gözlerimizi kör ediyor. Kendimizi, içimizde inşa ettiğimiz soğuk ve rutubetli bir hücreye hapsetmişiz. Taş duvarlardan inşa ettiğimiz bu hücrenin içerisinde güneşe hasretiz. Sevginin sıcaklığı ile ısıtmıyoruz yüreklerimizi. O soğuk hücrenin dışına çıkmaktan o kadar korkuyoruz ki hislerimize dahi pranga vurmuşuz.

Hepimizin dünyası güç üzerine kurulu. Güçlü olmak ve gücümüzü etrafımızda konuşturmak için her türlü mücadeleyi vermeye hazırız. Yazımızın içeriğinde ifade ettik ya belki de hiçbir zaman gelmeyecek olan bir geleceğin mücadelesini veriyoruz. Çoğumuz, elde etmek istediğimiz o gücü hiçbir zaman elde edemeyeceğiz. Ama o gücü elde etmek için etrafımıza ördüğümüz taş duvarların altında bir gün ezileceğiz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!