Bir Göz Oda

Bir Göz Oda

Her insanın içerisinde bir göz oda vardır. O odanın adı yürektir. İnsanların yaşamlarını bu bir göz odadan gördükleri manzara şekillendirir. Kendinde başlayıp, kendinde biten yaşamların sahibi insanların yüreklerindeki manzara bulanık olunca kendilerini içlerinden geldiği gibi ifade edemiyorlar.

İnsanlar, içlerindeki dünya ile yaşam tarzları arasında büyük bir çatışma başlayınca da çareyi içlerindeki bir parçayı yani yüreklerini öldürmekte buluyorlar. Böylelikle tamamen nefislerinin esiri haline gelen insanlar, ağını kendisine dolayan örümcek misali aç gözlü oluyor. Bu aç gözlülük ise insanların içlerindeki çatışmayı başka bir yöne sevk ediyor. İnsanlar, bu seferde kendi ihtiyaçlarıyla çatışmaya başlıyor. Büyük bir yokluk içerisinde yaşanan bu çatışma ise insanları yoruyor. Sonuçta insanlar, kendi varoluşunun gizli zulmünü yaşayarak solup gidiyor.    

Şöyle bir düşünüyorum da yüreklerini öldüren, ama halen karnından boğuk bir sesle konuşan insanlar, sussalar yaşama daha büyük bir katkı sağlayacaklar. Hatta kendilerini daha iyi ifade edecekler. Beliki de karınlarından konuşarak gözlerini susturmak istiyorlar. Onlarda biliyor ki sussalar, bu seferde gözleri yüreklerini hiç acımadan nasıl öldürdüklerini anlatacak.

Sormak istediklerini soramazsa insan yaşama, içten içe kendi yaşam hikayesini yazamazsa, fani dünya ile avutur hale gelmişse kendisini, yaşamda yediği acıların ateşiyle pişmemişse, kendisine kendisi dahi inanmıyor ve değer vermiyorsa, buz gibi yaşamların soğuğunda titreyen yüreğini kendi elleriyle öldürmüşse insanlığa nasıl hizmet eder insan?

Şu dünyada esas zulmü yaşayanlar ise kendisinden dahi korkan insanların yaşadığı bir dünyada bir göz odadan gördüğü güzel manzarayla yaşama anlam katanlar, yüreklerini öldürmeyerek yaşama cesaretini gösterenlerdir. Onlar, bu dünyanın çok küçük bir yer olduğunun farkında olduklarından en büyük gayeleri bakıp da göremeyen gözlere şifa olarak dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmektir.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!