Nefret Suçları

Nefret Suçları

Bir insanda vicdan ve adalet duygusunu yok eden kendisini sürekli haklı görmesidir. Bu da insanların, hayatın gerçeklerinin farkına varmasının önüne geçiyor. İnsan, hayatın gerçeklerine karşı kör olunca da yüreğindeki sevgi zamanla yerini nefrete bırakıyor. Yüreği nefret dolu insanların yaşadığı bir dünyada ise hepimizi tiksindiren, insanlığımızdan utandıran nefret suçları işleniyor.

Günümüzde insanların kibirleri yüzünden birbirinden ayrıştığını düşünsek de yaşama geniş bir perspektiften baktığımız zaman toplumlarında birbirinden ayrıştığını görürüz. Kibir bataklığına saplanan günümüz dünyasında bu son derece olağan bir durum. İnsanlar gibi toplumlarda kendilerini dev aynasında görmeye başlayınca birbirlerine karşı üstünlük mücadelesi veriyorlar. Bu mücadele neticesinde nefret suçları nefret savaşlarına dönüşmekte ve dünyamız kan kokmaktadır.

İnsanlığı zayıf düşüren en büyük ruh hastalığı kibirdir. Bu ruh hastalığı insanlığı kendi benliğine hapsederek gözlerini kör etmekte ve insanı, bir zorbaya dönüştürmektedir. Zamanla ahlaka olan saygısını da yitiren insanın en büyük serveti ise nefret olmaktadır.

Bugün dünyanın hangi tarafına bakarsak bakalım nefret suçlarına rastlıyorsak bunda teknolojinin etkisi yadsınamaz. Günümüz insanlığının hiçbir dönemde olmadığı kadar kibirli olmasında da en büyük etken yine teknolojidir. İnsanı adeta kendi silüetine aşık eden teknoloji, insanlık için sonun başlangıcı olmuştur.

Teknolojinin tehlikelerinden insanlığı korumak için insanların eğitim ile bilinçlendirilmesi gerekir. Eğitilmiş hiçbir zihin, kendi benliğine hapsolmayacağından aynı zamanda kibrin tehlikelerinden de insanlık korunmuş olur. İnsanlık bilinçli yaşadıkça gelişen adalet duygusu topluma huzur ve refah olarak yansıyacak, böylelikle nefret suçlarınında önüne geçilmiş olacaktır.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!