Tarla Üstünde Yetişen Çiçekler

Tarla Üstünde Yetişen Çiçekler

Tarla üstünde yetişen çiçeklere hiçbirimiz değer vermeyiz. Hatta çoğu zaman ayağımızla çiğner geçerken tarlaya kattıkları güzelliği dahi düşünmeyiz. Onlar, gelişigüzel yeşermiş ve hiçbir erki olmayan basit çiçeklerdir.

Hayat, bizi doğanın bu oyunuyla kandırmaktadır. Anadolumuzda yetişen nice değerli insanlar, tıpkı tarla üstünde yetişen çiçekler gibi fark edilmeden ve değer görmeden yitip gitmektedir. Onların kaderi de tarla üstünde yetişen çiçekler gibi ezilmek oluyor.

Toplum olarak bizlere düşen en büyük görev Anadolu’da bin bir zorlukla yetişen bu değerli insanlarımıza kendilerini ifade etme fırsatını vermektir. Tarla üstünde her biri bir filizden yetişen çiçekler nasıl birbirinden farklı ise özlerinde farklı olan bu değerli insanlarda, kendilerine değer verildiği takdirde toplumumuza ve özellikle de gençliğimize çok şey katacaklardır.

Anadolumuz’da yetişen bu değerli insanların değersizleştirilmesinde en önemli rolü medya ve onun yan ürünü olan sosyal medya oynamaktadır. Yazılı, görsel ve sosyal medya, bu değerli insanların yaratıcı enerjisini ortaya çıkarmayarak toplumun ruhunu adeta kabzetmeye çalışmaktadır. Evlerimizin baş köşesine oturttuğumuz TV’lerde izlemeyi tercih ettiğimiz programların, sosyal medyada takip ettiğimiz paylaşımların bize ne kattığını kaçımız düşünüyoruz?

Mağrur bir amaçsızlık içerisinde yaşarken, Anadolu’da yetişen bu değerli insanlarımızın nasıl farkına varacağımız ise ayrı bir muamma. Ancak yetiştikleri topraklara hizmet etmek için canı gönülden yanan bu insanları, tarla üstünde yetişen çiçekler gibi ayaklarımızın altında çiğnemeye ve soldurmaya hiçbirimizin hakkı yoktur. Onlar, insanlığa hizmet etmek isterken bir bütünlük içerisinde bu insanları sahiplenmezsek öncelikle geleceğimizin teminatı olan gençliğimize yazık etmiş oluruz. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!