Subliminal Mesajlar

Subliminal Mesajlar

Günümüzde subliminal mesajların verildiği sektörün başını şüphesiz medya sektörü çekmektedir. Özellikle milli ve manevi değerlerimize, toplumsal normlarımıza aykırı dizi ve filmlerin içerdiği subliminal mesajlarla toplum doz doz zehirlenmektedir.

Medya sektörü aracılığıyla topluma verilen subliminal mesajlarla modern sömürgeciliğin tohumları filizlendirilmektedir. Geçmişinin ve geleceğinin sentezini yapmadan gününü gün etmenin peşinde koşan insanlar, renkli ambalajların sahte mutluluğuyla adeta kendisini kandırmaktadır. Tüketime programlanan zihinler, her geçen gün paylaşımdan uzaklaşarak bireyselci bir yaşam tarzına zorlanmaktadır.

Alışveriş merkezleri huzurun yuvasına dönüşmüşse, mutluluk internet ve cep telefonlarında aranıyorsa, para için en iyi dostlar dahi sırtından hançerleniyorsa, zihinleri uyuşturan dizi, film ve sosyal medyanın yapay gündemlerine kaptırmışsa insanlık kendisini modern sömürgeciliğin tohumları filizlenmiş demektir.

İnsanlığı yozlaştıran modern sömürgeciliğin yalancı büyüsünden sıyrılmalı ve büyük bir tehlike içerisinde olunduğunun farkına varılmalıdır. Modern sömürgeciliğin insanlığa verdiği subliminal mesajlar, masum ve öğüt verici gibi görünse de üzerinde düşünüldüğü zaman hiç de öyle olmadığı rahatlıkla anlaşılır.

İnsanlık için huzur, fiyakalı markalarda ya da her tarafından etrafa pis koku yayılan sosyal medyada değil, ailede, insani, milli ve manevi değerlerimizdedir. Modern sömürgeciliğin insanlığı içerisine çekmeye çalıştığı bireyselleşme tuzağına düşmeden anne, baba, akraba, kardeş, dost, komşu kenetlenip yaşanırsa insanlık kurtuluşa erecektir.

İnsanlığın üzerinde oynanan oyunlara ‘Hayır’ deme vakti çoktan gelmiştir. Unutmayalım ki insanlığın direği olan değerler yıkılırsa bunun bedelini en ağır şekilde gelecek nesiller ödeyecektir. Gelecek nesilleri böyle bir bedel ödemek zorunda bırakmamak için subliminal mesajlara karşı uyanık olmalı, huzuru öncelikle içimizde daha sonrada birbirimize duyduğumuz güvende aramalıyız.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!