Teknolojik Sevgililerimiz

Teknolojik Sevgililerimiz

Ailemizden ve kendimizden daha fazla değer verdiğimiz teknolojik sevgililerimiz var. Bu teknolojik sevgililerimize o kadar çok vakit ayırıyoruz ki ne ailemize, ne de kendimize ayıracak vaktimiz kalmıyor. İşin en üzücü tarafı ise teknolojik sevgililerimizin yaşamlarımızı dejenere etmesine bilinçli olarak sessiz kalıyoruz.

Teknolojik sevgililerimiz, birçok değerimizi göz göre göre bizden çaldı. Örneğin sorumluluk bilincimizi, huzurumuzu, mutluluğumuzu, ailemize verdiğimiz değeri, birbirimize olan saygımızı ve sevgimizi, hoşgörümüzü. Teknolojik sevgililerimize bağımlı hale geldikten sonra yardımlaşmayı, paylaşmayı ve dayanışmayı unuttuk. Dünyaya bırakacağımız en değerli mirasımız olan evlatlarımızla dahi yeterince ilgilenemez hale geldik.   

Hepimiz, kendimizi öz eleştiriye tabii tutmalıyız. Teknolojik sevgililerimizin bizi sürüklediği uçurumdan yuvarlanmadan evvel hepimizin çok iyi bildiği ama işimize gelmediği için almadığımız önlemleri almalıyız. Kendimizi farklı olma modası akımına öyle bir kaptırmışız ki sadece yozlaşan toplumsal değerlere sessiz kalmıyor, aynı zamanda ön plana çıkarılan bireyselleşmeyi sahipleniyoruz.

Televizyon, cep telefonu, bilgisayar, tablet, oyun konsulları günümüzdeki teknolojik sevgililerimizdir. Ahlaki kuralları dejenere eden bu teknolojik sevgililerimiz yüzünden hukuk kurallarına gereksinim artmıştır. En fazlada bu yüzden sanal hayattan gerçek hayata dönmeye ihtiyacımız var. Çekirdek işlemcili teknolojik aletlere emanet ettiğimiz çocuklarımızın içler acısı halini ise hiç düşünmüyoruz. Onlar, ilgisiz ve sevgisiz büyürken bizler, teknolojik sevgililerimizle mutlu olacak kadar insani değerlerimizi yitirdik mi?

Teknolojik sevgililerimiz, günlük yaşantılarımızı bir hayli kolaylaştırabilir. Ancak bu durum, onlara bağımlı olmamızı gerektirmez. Hele en değerli varlığımız olan ailemizden daha fazla vakit ayırmamız tam bir aptallık olur.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!