Ağaç Kurdu

Ağaç Kurdu

Hayat, şu dünyada herkese bir görev yüklemiştir. Hayatın kendilerine yüklediği görevle meşgul olup ömürlerini geçirmektense kendilerini özel gören insanlar, kendi kafalarının içerisine hapsolmuş ve dünyayı sadece kendi gözleriyle gördükleri kadar yorumlayabiliyorlar.

Yaşama farklı bir yorum kattıklarını düşünerek kendilerini diğer insanların üstünde gören insanlar, öyle bir gün gelecek ki o küçümsedikleri insanların altında olduklarını anlayacaklar. Onlar, o gün yerin dibine girerler mi bilmem ama bu tür insanların kaybının yaşam için bir zarar olmadığından eminim.

Bir insan için en sakat davranış, kendisini kitlelerden ayırarak farklı bir noktaya oturtmasıdır. Çünkü bir insan, kendisini kitlelerden ayırarak yaşama bir şeyler katamaz. Bir şeyler katmayı da geçtik yaşamın kendisine verdiği vazifeleri dahi yerine getiremez. Öyle bir boşluğun içerisinde yuvarlanır ki kafasında dönüp duran düşünceler bir ağaç kurdu gibi kendisini kemirir.

Oysa yaşamın bir manası vardır. Yaşadıkça anlaşılan ve anlaşıldıkça insanın yaşamını anlamlandıran bir mana. İnsan, yaşamdan kendisine bir takım imtiyazlar çıkarmak yerine yaşamın manasını anlamaya çalışmalıdır. Böylelikle lüzumsuz ve faydasız bir varlık olmaktan kendisini kurtararak yaşamında istediği değişimleri yapabilir.

Bir insanın yaşamdaki en önemli eksiği kendisine olan inancıdır. İnsan, kendi kudretine inanmıyor. Uzaklarda, kendisinin dahi bilmediği diyarlara ait olduğu düşüncesi bir ağaç kurdu gibi ruhunu kemiriyor. Karadeniz gibi dalgalı ruhunu sakinleştirecek sevgiyi bir türlü bulamıyor. Böyle bir sevgiyi arayıp aramadığı ise meçhul.

İnsanın, ruhunu kemiren ağaç kurdu ile başa çıkmasının tek yolu kendisini yine kendisine inandıracak sevgiyi bulmasıdır. Böylelikle yaşamla arasındaki noksanlığı gidermiş ve kendisindeki farkındalığı yaşama armağan etmiş olacaktır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!