İyi Yolculuklar

İyi Yolculuklar

Anlamamışız ki kendimizi başkalarına da anlatalım ya da başkaları anlasın bizi. Gözyaşlarımızın içerisine saklamışız acılarımızı da onları görecek bir çift göz bekleriz. Ruhumuzda bir sürü çentik var iken bitti demiyor ve insanlığın gözyaşlarının içerisine gözyaşlarımızı katabiliyorsak her şeyden önce insanız demektir.

Umutlarımızın, yaşamdaki kararlarımızın heder olup gitmemesi için yol ayrımlarının farkına varmak lazım. Yoksa en sevdiklerimiz dahi bakmaz gözyaşımıza, acımazlar ve umursamazlar kırgınlıklarımızı. Dost bilip sırtımızı dayadıklarımız dahi keser hesabımızı. Tutunacak bir el ararız ama bir bakarız ki kimse, neden ağladığımızı dahi sormuyor.

Hatalı sen olduğun halde insanları suçlamaya başlarsın. Sanki yaşam direksiyonun senin elinde değil de onların elindeymiş gibi, yol ayrımını onlar kaçırmış gibi. Sorgulamazsın kendini. Kendinle yüzleşme cesaretini kaybetmişsindir bir kere. O yol ayrımını kaçırdığın günden beri hayatın sana biçtiği rolü değil, insanların sana biçtiği rolü oynuyorsundur. Yaratılmışların biçtiği rolü oynamak, sizce Yaradanın güdümünden çıkmak değil midir?

İnsan, kendisine saygı duymalı ve değer vermelidir. Sadece aklıyla değil, vicdanıyla da yaşamalıdır. En önemlisi de hapsolduğu iç dünyasından kurtulmalı ve bir yolculuktan ibaret olan yaşamda farklı manzaralarada gözlerini açmalıdır. Kendisi için değil, başkası için ağlamak ferahlatır insanı. Bir yetimin başını okşarken yüreğindeki yangına su serpilir insanın. Yani insan, sadece kendi acılarına odaklanmamalıdır. Başkalarının yaralarını sardıkça kendi yaralarına merhem olur.

Ruhuna kazınmış yaraları, kırgınlıklarını, pişmanlıklarını ve keşkelerini arkada bırakabilmek için bir yolculuğa çıkmalı insan. Hatta kendisini dahi almamalı bu yolculuğa. Bir yabancıyı tanımaya çalışır gibi kendisini yeniden keşfetmeli. Yaşama bir kapı aralamalı.

Herkese şimdiden iyi yolculuklar!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!