Hayattaki En Acı Şey

Hayattaki En Acı Şey

Yaşamda öyle bir noktaya gelebilir ki insan, yaşamın istediği her şeyi kendisine verdiğini düşünebilir. Kendisini bizzat yaşamın içerisinde onun önemli bir parçası olarak da görebilir. Ama öyle bir an gelir ki insan, yaşamda bir hiç olduğunu, yaşamın kendisine hiçbir şey vermediğini, tam aksine kendisinden çok şey çaldığını ve yaşamın çok uzağında olduğunu anlar. İşte hayattaki en acı şey insanın böyle bir durumu kabullenmesidir.

Yalan olsa da oldukça tatlı bir rüyadan acı gerçeklere göz açmaktır ki hayattaki en acı şey insanın içi çekilir. Böyle yaşanmamalıydı hayat diye düşünmeye başlar insan. Kendisini tatmin etmeyen yaşamın benliğini yaraladığını anlar. Yaralarını sararak yaşama tutunmaya çalışır. Ama avucunun içerisinden kayıp giden yıllar, fırsatlar içini yanar. O yine de bir şevkle yaşamın peşinden koşsa da artık ömür sonbahardır. Daldaki yaprak sararmış, kendisini daldan koparacak rüzgarını beklemektedir.  

Bundan sonrası yangındır. Arayıp da bulamadığına yanar insan. Nerede yanlış yaptım, yaşamımım neresinde eksik kaldım diye düşünse de onun için hayat artık bütün mesafelerin ötesindedir. Aydınlık bir dünyada gerçekten yaşadığını sansada artık sessiz ve karanlık dünyasıyla başbaşadır. Ruhunun ıstırap içerisinde olduğunu ve bugüne kadar daldığı derin uykunun ıstırabını dindirdiğini anlar. Ve bir insan için hayattaki en acı şey ıstırabını dindiren o derin uykuya bir daha dalma imkanının olmamasıdır.  

Hayattaki en acı tabloyla karşı karşıya kalıyorsa bir insan, kendisini tatmin edecek hayatla ilgili bir fikri yok demektir. İçine düştüğü boşluğu kimi zaman taktığı maskelerle, kimi zaman sahte dostlarla, kimi zaman sahte aşklarla doldurmuş ve kendi gerçeğini görmezden gelmiştir.

Hayattaki en acı şey bir yıldız gibi kayıp giden yaşamdan geriye kalan hazin tabloya katlanmak için bir sebep aramaktır. Bir şeyler yapmak için değil, geriye kalan ömrü tamamlayabilmek adına oyalanmak için bir sebep.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!