Yalnız Yürümek

Yalnız Yürümek

Ne yaptığımızın farkında olmadan bir akıntıya kaptırmışız kendimizi gidiyoruz. Her şeyi kabullenmiş gibi yaşamaya çalışsak da iç dünyamızda hiçbir şeyi kabullenemiyoruz. Kendimizi yatıştırmak için zihnimizde ürettiğimiz yatıştırıcı laflarla gönlümüzü teskin etmeye çalışsak da bizleri tatmin etmeyen yaşamlarımız, öncelikle kendi gözümüzde kendimizi küçültüyor.

İnsan, yaşamda yalnız yürümemeli ama yalnız yürüme kabiliyetinede sahip olmalıdır. Bu kabiliyeti elde edemeyen insanı yalnız kalma korkusu öyle bir alçaltır ve başkalarının elinde oyuncak haline getirir ki insan, kendisinden tiksinmeye başlar.

Nasıl tiksinmesin ki?

Bu korkunun yol açtığı travmayla kendisine karşı kapanan insan, yine kendisine karşı dürüst olamaz. Başkaları için yaşamaya başladığından dolayı hep lüzumsuz işlerle uğraşır. Etrafındakilerle ahbaplığı sürdürebilmek için etrafındakilerin fikirlerini, emellerini koşulsuz kabul eder. Onlara göre insan olabilmek başkalarının zevki ve rahatı için yaşamaktır.

Kendimizle başbaşa kalmaktan korkmayalım. Yaşamlarımızın ana merkezinden yani kişiliğimizden taviz vermemek için kendi ayaklarımızın üstünde durmayı öğrenelim ve yalnız yürüme cesaretini gösterelim. Aksi takdirde elimizde olanı da kaybederiz. Asıl kaybettiğimiz ise aradığımız insan, yani kendi insanımız olur.  

İnsan, yalnız yürümekten niçin korkar?

Çünkü yaşamdan isteklerimiz çok fazla. O kadar fazla ki yaşamdaki yönümüzü değiştiriyor, fikirlerimizi ve ideallerimizi inkar ediyor, rota değişikliğinden duyduğumuz rahatsızlığı dindirmek için kendimizi iknaya çalışıyor, yaşam kurt dişlerini gösterdiği zaman bir köşeye siniyoruz.

Neticede yaşamdan isteklerimizi elde edemediğimiz gibi kaybettiğimiz kendimiz oluyor. Hem de bir daha bulmamak üzere.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!