Yeniden ve Yeniden Sevmek

Yeniden ve Yeniden Sevmek

Şu hayatta sevdiğimiz için mi kaybediyoruz?

Sanırım yaşamdaki mutsuzluğumuzun, hatta şu anda kendimizi iyi hissetmeyişimizin tüm sırrı bu sorunun cevabında gizli.

Bazen düşünüyor insan heba olup giden yıllarının arkasından. Yıllar geçtikçe, daha doğrusu sona yaklaştıkça zamanın ne de hızlı geçtiğini idrak ediyor. Sevmekten korkacaksak ne diye yaşıyoruz ki diyor kendi kendine. Akıp giden yaşam içerisinde sel sularına kapılmış gibi sürüklenirken kelimeler boğazında düğümleniyor. Bir kaç kelimede olsa bir şeyler söylemek, kendini ifade etmek ne kadar da güç.

Yitirilmiş sevdaların arkasından koşarken gönül, yaşamın gerçek sayfaları arasında yaşamak insanoğlunun kaldırabileceği bir yük mü?

Bildiğim bir şey varsa o da bu yükün insanoğluna ağır geldiği. Belki de hepimiz, bu yükün altında ezildiği için sevmekten korkuyoruz. Sevdiklerimiz bir yıldız gibi kayar giderse avuçlarımızın arasından ikinci, üçüncü ve daha daha fazlasını kaldıramamaktan korktuğumuz için bir öcü gibi kaçıyoruz kendimizden ve insanlardan.

Derinlerden gelen bir his bugün canımızı çok kötü yakıyor. Ama sevmekten korkarsak yarın daha fazla yanacak canımız. Hepimiz acılarla yoğrulmuş bir hayatın içerisinden gelirken kaybettiklerimizin kazançlarımızdan fazla olmasını yadırgamamalıyız. Derinlerden gelen acının üstesinden gelmek istiyorsak adımlarımızı sevgiye doğru içtenlikle atmalıyız.

Unutmayalım ki insanı sevgi değil, sevgiye dair beslediği korkular yıkar. Korkmayalım yeniden ve yeniden sevmekten.

Daha özgün ve özgür yaşamak, kendimizi en iyi şekilde ifade edebilmek, yaşama dair bir şeylerin içimizde ukde olarak kalmaması ve geniş bir vizyonla yaşayabilmek için yeniden ve yeniden sevelim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!