Acınmaya Layığız

Acınmaya Layığız

Ellerindeki imkanlara kanaat etmeyerek verimli yaşamayı başaramayan insanlar maalesef sadece acınmaya layık oluyorlar. İnsanlar, hayallerini yaşamlarının bir parçası haline getirmeden asla hakikat zannetmemelidir. Unutmayalım ki yaşamdaki hayal kırıklıklarının bir çoğunun altında gerçek zannedilen hayaller yatmaktadır.

Günümüzde insanların yaşamı bulanık. Çünkü duygularını açıkça dile getirmiyorlar. Diğer insanlara karşı olan bu samimiyetsizliği zamanla kendisine karşı samimiyetsizliğe dönüşüyor. Birbirleriyle yalancı dostluklar kuran, uydurma övgü sözleriyle birbirlerini kandıran, en ufak bir sıkıntıda dostluğunun üzerine çizgi çeken insanlara acımayacaksında kime acıyacaksın?

İnsanlar, doğal olanı kabul ederek yaşamak istemiyorlar. Bir noktada diğer insanlardan ayrıldıklarını, farklı olduklarını düşünüyorlar. Böyle düşünerek doğallığın dışına çıkıyor, kendi gerçeklerini kendilerinden saklıyor ve kendi kendilerini aldatıyorlar. Kendisini tamamen göremeyen ve bunun içinde kendisiyle bütünsel bir ilişki kuramayan günümüz insanlığına ancak acıyacaksın.

İstemediği çevrede yaşayan insanların, kendilerini teselli etmek için kendilerini aldatmaktan başka çareleri var mıdır, yok mudur tartışılır ama içlerini kemiren yalnızlık hissinin üstesinden kendilerini aldatsalar da gelemezler. Bu yalnızlık hissi yüzünden zamanla kendisine olan inancını yitiren insan, nefret ettiği o yalan dünyanın bir parçası haline gelir ki acıyacaksan bu insana acıyacaksın.   

İnsanlar, yaşama bir şeyler vermeden almanın derdindeler. Yaşama ne verebileceklerini hiç hesap etmeden yaşamla adeta oyun oynuyorlar. Bu oyunun kazananı ise her daim yaşam, kaybedeni insan oluyor. Sonunda hüsrana uğrayan ve kabahati kendinde değil de yaşamda arayan insanlara acıyacaksın.

İnsanlara acıyacaksın diyorum da aslında insan, kendisine acıyacak. Kendinden hariç herkese zavallı gözüyle bakan, insanları zavallı gördüğünden dolayı merhamet eden, yaşamın kendilerine bir şey vermediği halde kafalarında tasarladıklarını yaşamdan almaya çalışan, hatalarını bir türlü anlamayan insan, kendisine acıyacak.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı ile Tatlı Sert 4 Kasım 2019 Nilgün Şimşek olayında son durum
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!
Müge Anlı 14 Mayıs 2019 Canlı Yayında Çileden Çıktı: Sen Bunu Dayının Karısına Nasıl Yaparsın Oğlum!